Wpis z mikrobloga

1. Czy dolanie wody destylowanej do komór akumulatora gdy mam poczucie że troche jej ubylo zwiększa samą jego pojemność?

2. Mam akumulator akom 12v 60ah. Prostownik do tego tez 12v 6a. Czy jesli wskaźnik od wczoraj stoi na polowie stanu i nie laduje wiecej, co swiadczy o tym że akumulator stracil na sprawności? Czy nie powinienem był sie sugerowac wskazaniem na prostowniku?

Co moge zrobic aby nieznacznie przedłużyć jego zywot? Akumulator mam obslugowy na korki. Ogolnie nie potrafie wyczytać jaka rolę pełni woda destylowana w akumulatorach.

#samochody
  • 4
1. Czy dolanie wody destylowanej do komór akumulatora gdy mam poczucie że troche jej ubylo zwiększa samą jego pojemność?


@Tatiagla: najpierw sprawdź czy w ogóle możesz do swojego, większość teraz jest bezobsługowych

2. Mam akumulator akom 12v 60ah. Prostownik do tego tez 12v 6a. Czy jesli wskaźnik od wczoraj stoi na polowie stanu i nie laduje wiecej, co swiadczy o tym że akumulator stracil na sprawności? Czy nie powinienem był sie
@Atreyu: do tego co mam moge. Wlasnie mialem tez dylemat czy do mojego aku nie powinienem byl kupic mocniejszego prostownika o wyzszym napięciu. Ale to nie powinno przeszkadzać. Sam akumulator kupilem 3 lata temu i był projektowany pod samochody z systemem start stop. W internecie malo informacji znalazlem na temat akumulatorów a szukam wiedzy.
był projektowany pod samochody z systemem start stop


@Tatiagla: no to nie możesz, a nawet nie powinieneś do AGMa wody dolewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że to wcale nie AGM, tylko kwasiak - wtedy spkojnie mając auto ze start-stop w trzy lata można go było dobić

Jeżeli chcesz kupić prostownik, to taki cyfrowy, z mikroprocesorem. One potrafią ładować różne typy akumulatorów i dostosowywać napięcie


Natomiast jeżeli
@Atreyu: w samochodzie nie mam systemu starg stop ale cenowo wychodzilo niewiele drozej od akumulatora o mniejszej pojemności. No nic dobije go i zobaczymy. Najwyżej czeka mnie wymiana.