Wpis z mikrobloga

@throaway: Myślę, że tu chodzi o regularność. Codzienne „piwkowanie” służy chrapaniu (o tym, że to choroba alkoholowa równie należałby pamiętać) Odstaw na początek całkowicie i powinieneś zauważyć różnicę. Później dawkuj i różowa na pewno powie Ci kiedy znowu będzie niewyspana ;) No i fajki - jeśli palisz to musisz przestać.
@zakoo: A to pełna zgoda - jeśli szeroko rozumiany „zdrowszy” styl życia nie pomoże to wówczas można szukać pomocy u specjalistów. Mi pomogło odstawienie używane, kilku znajomym również.
@throaway https://allegro.pl/oferta/nie-chrap-spray-do-gardla-na-chrapanie-30-ml-11101198722 takie cos kupilem, mi moc o pomoglo. Bylem u Trojanowskiego na wizycie, znajomy polecil bo robil u niego nos. koles na pewno nie naciaga na operacje, u mnie jest krzywa przegroda lekkie na gorze, mozna zrobic zgodnie ze sztuka ale nie ma gwarancji ze to na chrapanie pomoze. zasadniczo nie obiecuje Ci zlotych gór, powie Ci czy i na ile ewentualny zabieg ma sens
@throaway od siebie z praktyki dodam, jesli masz gestszy sluz to on może być tez przyczyna. u mnie rozne alergie powoduja ze śluz sie zageszcza ale szczegolnie i najmocniej od nabiału, wiec bardzo go ograniczam a jak pofolguje to moment czuje zatoki, sporo sluzu w nosie, nosogardzieli i wtedy oczywiscie bardziej chrapie