Wpis z mikrobloga

@qeti: @percunust: Z Eregionu do Khazad Dum to jest godzina drogi pieszo przecież, a wszystkie miasta elfów w środziemiu były obok miast krasnoludów bo prowadzili ze sobą handel. Ignorancja wylewa się wam z butów.
@Espada97: Nie powiedziałem ile to drogi, a zwróciłem uwagę że dostojni elfowie, zresztą nie najniżsi rangą, popylali z buta gdziekolwiek, bez żadnej obstawy czy przygotowania, tylko jak stoją na spotkanie do Morii. Zrobiłeś daleko idące wnioski, znacząco zbyt daleko, co zdradza twoje intencje. Ale jeżeli już brać pod uwagę odległość, nie wiem skąd wziąłeś godzinę drogi. Według Karen Wynn Fonstad, śródziemie ma 3mln mil kwadratowych, a na szybko według legendy łatwo
@percunust: Owszem, to nie była jakaś reguła ale akurat w przypadku Ost-in-Edhil, był bardzo przyjazny pieszy trakt łączący te dwa miasta nazywał się w angielskim tłumaczeniu: High road of Eregion, dodatkowo kupuje ich pieszą wędrówkę z tego powodu że przecież Elrond jest jednym z najpotężniejszych elfów, jego ojciec dosłownie latał statkiem i zabił smoka wielkości kilku gór xd Przecież Silmarilion to jest takie high fantasy bez sensu, że na prawdę.

A