Wpis z mikrobloga

#pruszczgdanski #gdansk Szukam mieszkania lub pokoju dla Ukrainki z nastoletnim synem. Ona pracuje, nie pije. Niestety choruje na padaczkę, ale przyjmuje leki. Syn głównie interesuje się sportem, więc kłopotów też nigdy z nim nie było. Znam ich, więc kłopotów by nie było

W razie pomysłów proszę o PW

#aryoconcent
  • 15
  • Odpowiedz
@Aryo: Sam mam padaczkę wytłumioną lekami i od 5 lat nie miałem dzięki temu napadów, więc powiem , że da się z tym bez problemu żyć i to nic w stylu przyjmowania niezdolnego do życia inwalidy. Najczęściej to po prostu normalni ludzie, którzy tylko muszą się trochę bardziej oszczędzać.
  • Odpowiedz
@Kagernak: No ona jak przyjmuje leki to też dobrze. Problemy miała tylko jak nie miała jak straciła pracę, ale teraz już na lekach, więc jest dobrze
  • Odpowiedz
  • 1
@Kagernak z wiekiem napady mogą ustąpić całkowicie, znam osobę która chorowała na padaczkę w wieku dojrzewania 17-23 lata, w tym czasie mimo brania takich leków convulex i valprolek w dużych dawkach dostawała regularnie co 2-3 tygodnie które kończyły się wizytą na sorze, gdy skończyła 25 lat i od 2 lat nie miała tak czesto napadów leki zostały zmniejszane dawkowo, dziś ma 30 lat i od 3 lat nie bierze już żadnych leków
  • Odpowiedz
  • 7
@Aryo na mieszkanie nie ma szans, chyba ze ktoś zrobi to pro bono, co do pokoju raczej w gre nie wchodzi kurnik inwestycyjny bo jest z dzieckiem a w takiej kwocie zwłaszcza w trójmieście z pokojem może być krucho (mówiąc krótko jest za biedna na trójmiasto, wiem że to brzmi okrutnie ale nie możemy zakłamywać rzeczywistości) alternatywą dla tej Pani może być mniejsza miejscowość np. Tczew
  • Odpowiedz
@magiol: Chyba jest przywiązana do pracodawcy. Popytam czy nie może znaleźć mniejszej mieściny. Ona jest ze wsi. Pracuje po 12-14h więc jej bez różnicy. Byleby było gdzie życ i odkładać oszczędności
  • Odpowiedz
  • 1
@Aryo Bytów, często się ogłaszają kawalerki po 1200zl. Jest tam duża firma Drutex może tam by znalazła pracę najpierw, później mieszkanie. Bardzo dobrze rozwinięte miasteczko.
  • Odpowiedz
  • 0
@magiol W Pruszczu znajdzie szybciej takie mieszkanie niż w Tczewie, zwłaszcza jeżeli jej zależy na bliskości do Trójmiasta.
  • Odpowiedz