Wpis z mikrobloga

poprawność polityczna


@crest: Ale to nawet nie jest problemem w tym serialu, bo poza pojedynczymi kwiatkami typu "they tookin' r jobz!" nie ma za bardzo żadnej agendy stojącej za czymkolwiek. Powiem nawet bardziej, że pod względem komentarza społecznego, jest nawet bardziej konserwatywny, niż to co zawarł u siebie Tolkien. Pomijam już decyzje castingowe, bo to było podyktowane raczej czysto pragmatycznymi przesłankami: "nasz serial ma trafić i być dla wszystkich, więc
  • Odpowiedz
@crest: Jprdl. A wy znowu swoje, jak roboty. xD Problemem tego serialu jest scenariusz, rozpisanie większości postaci , zmarnowanie potencjału tego świata, a nie poprawność polityczna. Czarny elf, czy Disa, to akurat plusy tego serialu, o dziwo.
  • Odpowiedz
@crest: Akurat Disa, to jedna z najlepszych postaci w serialu ¯\_(ツ)_/¯

Aktor grający czarnoskórego elfa - Arondir też widać, że ma umiejętności. Ja bym nie miał pewnie najmniejszego problemu z kosmopolityzacją świata Śródziemia, gdyby to było obudowane ciekawą fabułą.

Tutaj zgadzam się z @Czarendze1r
  • Odpowiedz
  • 0
@Czarendze1r no żeby zobaczyć postać. Serio zesrałeś się, że wstawiłem jej fotkę chociaż tak bardzo Ci się postać podoba? Hahhaa #!$%@? serial swoją poprawnością polityczną, czarne elfy, albo król elfów, który wygląda na pazia królowej Jadwigi. Stary dobry lord of the rings zjada ten lewacki wysryw na śniadanie, nawet taka bieda jak Hobbit jest już lepszy. Te postacie mają się nijak do tego świata. A najlepszą oceną mogą wystawić widzowie i
  • Odpowiedz
@crest: Jesteś właśnie jednym z tych osobników, przez których całą krytykę potem łatwo zrzucają na niechęć wobec postaci o innym kolorze skóry, a nie kiepsko napisaną fabułę czy dialogi. Brawo. Z wygądu Disy się wykopki śmiały przed premierą. Po takowej, kiedy okazało się że to fajnie zagrana postać, już nie bardzo. Więc trochę jesteś spóźniony ;)
  • Odpowiedz
@Ponury_Dewiant:

Numenor pod koniec swojego istnienia, to był szowinistyczny i ksenofobiczny twór, który kolonizował Śródziemie: Harad, a także dalsze lądy, by brać autochtonów w niewolę oraz bezlitośnie eksploatować ich zasoby naturalne. Co więcej - eksperymentowali na nich, żeby poznać tajemnice ludzkiego ciała i osiągnąć nieśmiertelność. Za czasów, gdy królestwo było już pod wpływem Saurona, to nawet składali w ofierze ku czci Morgotha.

Ludy Haradu żyły przez stulecia pod butem Numenorczyków, którzy zbudowali tam wręcz całe królestwa oparte o pracy
  • Odpowiedz
  • 1
@Czarendze1r przecież dalej się każdy normalny śmieje. Fajnie zagrana postać, jest tylko w oczach lewackiego betonu i zrzucić winę musicie na wzystko, tylko nie na kompletnie źle dobranych aktorów. Jak ją zobaczyłem wiedziałem, że to będzie gniot, no i miałem rację ()
  • Odpowiedz
@crest: No sorry, ale skoro dla ciebie największym problemem serialu, jest kolor skóry paru postaci, mimo że zostały zagrane fajnie, to jak inaczej mam Cie nazwać? PRzez takich jak Ty, potem twórcy mają oręż w postaci zrzucania wszystkich wad produkcji na niechęć do innych kolorów skóry.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: nie mogli tego ani pokazać, ani się do tego odnieść, bo nie mieli praw do „Silamarilionu”. Tym bardziej nie widzę w tym ugrzecznienia, tylko maksymalne uproszczenie, które polega na odniesieniu do aktualnej sytuacji politycznej (to groteskowe „they are taking your trades”). No i na dodatek obowiązkowe przedstawicielstwo mniejszości etnicznej, które może i nie wypada źle na tle tego marnego serialiku, ale trzeba przyznać, że kampania promocyjna przeprowadzona z jej
  • Odpowiedz