Wpis z mikrobloga

Mieszkańcy Olsztyna, albo osoby, które wcześniej tam mieszkały. Powiedzcie mi - jak się tam zyje? Czy duzo studentow, ukończywszy tu studia, zostaje w Olsztynie? Jak z mlodymi ludźmi z Olsztyna - zostają czy uciekają? Jak wygląda rynek pracy, mam na myśli IT i korpo? Czy Olsztynowi blizej do Gdanska czy Warszawy, czy raczej dzieli on los miast pokroju Bytom / Tarnów / Włocławek / Wałbrzych / Nowy Sącz, tylko ten uniwersytet to miasto trochę ratuje? Bo takie opinie tez spotkałem.
#olsztyn #warminskomazurskie
  • 11
@haltdiefresse: miasto może i znośne (jeziora/lasy rzut beretem), o ile robisz zdalnie dla światowego korpo za stawki wielkomiejskie. Na miejscu Citibank / Michellin, a z typowo IT Zeto i Billennium. Z tym, że w takim sitku zarobki skrojone pod Olsztyn (szczególnie dla stanowisk entry/mid). Poza tym nuuuuuuda, również gastronomicznie. Gdyby nie dzieciak w wieku wczesnoszkolnym, to nie zastanawiałbym się chwili, żeby czmychać. Po prostu no zieeeeewwww. Perspektywy? Żadne. Siedzę, bo teraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@haltdiefresse: ode mnie ze studiów zostały może 3-4 osoby, kolejne 3 wróciły po zwiedzeniu dużych miast, ale pozostałe ~70 buja się po kraju. Część nawet na małych wioskach woli siedzieć bo jest lepsza relacja wypłaty do kosztów życia.
Ogólnie miasto całkiem ok gdyby nie ciągłe remonty i gastro głównie tylko z kebsem i pizzą, ale o robotę za uczciwe pieniądze to ciężko.
@haltdiefresse: w IT jak pracujesz zdalnie z zarobkami normalnymi to jest to bardzo dobre miasto do życia. Cisza spokój, lasy, plaża, wszystko jest na chill po pracy w te 2-3 cieple miesiace w roku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haltdiefresse:
Typie #!$%@? Olsztynowi bliżej do Łomży xD

To jest wioska z tramwajami, w dodatku arbuz #!$%@?ł pół miasta żeby wybudować tramwaj wzdłuż głównych ulic XDDDDDD

@haltdiefresse: Ja osobiście zauważam ze dużo ludzi wyjeżdża z Olsztyna do na przykład Gdańska ale spora cześć z nich jednak wraca. Olsztyn to idealny przykład małego dużego miasta
@haltdiefresse: Jak chcesz przyjechać zobaczyć miasto, to mogę Cię przekimać za free w fajnej lokalizacji, mieszkam z partnerką, więc bez problemu.

Też mogę opowiedzieć wszystko, co i jak tutaj, bo nie mam siły teraz szczerze mówiąc... xD
@Squirell_: ale pieprzenie xD
rynek pracy fatalny, ale miasto samo w sobie jest bardzo spoko, duzo osob do mnie przyjezdzalo z roznych stron, nie majac wczesniej doswiadczenia z Olsztynem, jak np ostatnio znajomy, co cale zycie w Krakowie mieszka i... jak najbardziej podobalo mu sie tu, ze jest spoko, cichutko, w miare blisko wszedzie, w sensie, jesli wynajmiesz mieszkanie w okolicach centrum, wszelkie kormorany, jeziorany, podgrodzia i twory typu kosciuszki, to