Wpis z mikrobloga

@redheart: a niby czemu szkoda? Po pierwsze w Lubinie nigdy jedenastka Zagłebia nie była oparta na wychowankach, choć mają ich całkiem ciekawych, a akademia ma już swoją historię. Po drugie - spadek z Ekstraklasy nie znaczyłby koniec funkcjonowania akademii. Może nie życzę im spadku, ale chyba lepiej dla klubu byłoby gdyby spadli - ktoś w klubie może przejrzałby na oczy i wywalił cały szrot z Czechosłowacji.
@bebeto39: historię swoją ma, ale na taką skalę jak teraz to szkolą od niedawna.

Gdyby spadli z ekstraklasy młodzi z akademii ogrywaliby się na poziomie I ligi, a nie ekstraklasy. Mimo wszystko różnica w intensywności nabieranego doświadczenia jest. Dodatkowo klub dostawałby mniejsze pieniądze od sponsorów, władz ligi, a i KGHM pewnie przykręciłby im kurek, co mogłoby nieco zahamować rozwój akademii.
@redheart: Nie do końca mnie zrozumiałeś. Dopóki będą grać w ekstraklasie - i tu masz rację, wiążą się z tym większe pieniądze dla klubu - wychowankowie nie będą ogrywani. Dopiero jak kurek zostanie przykręcony, co pewnie nastąpiłoby po spadku do I ligi, ktoś w końcu postawiłby na swoich. Bo teraz szans na to nie ma, zwłaszcza przy dziadku Lenczyku i polityce transferowej Zagłębia. A akademia sobie poradzi, czy w I lidze
@bebeto39: jakich szans nie ma? Chcesz budować pierwszą 11 z 17, 18 letnich chłopaków? Jeśli chodzi o tych starszych to są obecni - Rymaniak, Woźniak, Rakowski, Oleksy, Błąd. Juniorzy też są wprowadzani - Bonecki - 18 lat (z Podbeskidziem i Ruchem od 1 do 90 minuty, z Cracovią od 1 do 76), Jagiełło - 16 lat (z Ruchem od 1 do 33 minuty), Azikiewicz - 18 lat (z Cracovią i Ruchem
@kurczak48: Stary, zerknij na tabelę. Nie jestem w ogóle fanem Ruchu ale po przejęciu zespołu przez Kociana robią dobrą robotę. Licząc kolejki od momentu kiedy objął zespół, to Ruch byłby trzeci. Więc nie wiem na jakiej podstawie przewidujesz ich spadek. Może uzasadnij.

@Da_R_ecky:
@kurczak48: No kaj tam, przeca Śląski się buduje... :D To najczarniejszy scenariusz ale możliwy, chociaż taki Śląsk ma większe długi ale mają stadion i nie wygląda to tak źle z zewnątrz jak na "biednym" Ruchu. Żabole to samo, budowa stoi, zakazy transferowe.

Ja piszę, że sportowo się utrzymamy, ba! Będziemy w grupie mistrzowskiej. A co tam później to już nie na boisku a przy stoliku.

@Walec :>