Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie wrzucałem swojego. Nie znaczy to, że nic się nie wydarzyło. Owszem, wydarzyło się ale nie miałem tego jak zarejestrować foto / wideo. Spadła np. śruba M48 z wysokości ok. 35m. Minęła po drodze technika pracującego flanszę niżej (sic!). Sam święty nie jestem, bo w Irlandii za pewnie poczułem się już za kułkiem hiluxa i tak sobie spoglądając na dźwig i nie przerywając jazdy najechałem na kamień. Wystarczająco duży, żeby rozwalić wahacz () wstyd jak #!$%@?, ze względu na moje stanowisko...

Na pic related za to przykład jak nie korzystać z drabiny rozstawnej (popularny A - frame).

#bhp #bhpfailure
jarezz - Dawno nic nie wrzucałem swojego. Nie znaczy to, że nic się nie wydarzyło. Ow...

źródło: comment_1663409550S63srwY3cejjSwiPlFawFL.jpg

Pobierz
  • 12
@jarezz: Ogólnie przy pracy na różnych poziomach wysokości (różni ludzie pracują ponad sobą) trzeba zachować szczególną ostrożność, a już szczególnie jeśli to są różne ekipy. Jeśli nie jest to konieczne to unikać organizowania pracy w ten sposób. Zawsze coś może spaść na łeb w takich warunkach.
pic related za to przykład jak nie korzystać z drabiny rozstawnej (popularny A - frame).


@jarezz: tu to w ogóle #!$%@?. Większa drabina nie pomoże, bo nie wychylisz się w bok wystarczająco dużo. Oprzeć o ładunek nie możesz,bo jak dzwigowy podniesie to leżysz. Jak to powinno się zrobić prawidłowo? Zakładamy, że w wyniku #!$%@? projektu elementu do przeniesienia jest jeden punkt kotwiczny ponad 1m od brzegu ladunku