Wpis z mikrobloga

  • 39
Profesjonalna diagnoza Psychologa Wykopka po 11 odcinkach:

Igor - nieprzepracowana przeszłość, zatrzymanie w rozwoju emocjonalnym na poziomie gimnazjum
Grzegorz - egocentryzm i leczenie kompleksów kosztem innych
Hanka - autodestrukcyjna postawa w relacjach
Adam - osobowość narcystyczna
Ewelina - nerwica, stany lękowe
Anastazja - syndrom sztokholmski
Szahira - zaburzenia odżywiania

Piotr, Mikołaj i Monika wciąż wydają się najstabilniejsi emocjonalnie.

#hotelparadise
  • 12
  • Odpowiedz
@MoccaC: zgadzam się w 100% z Twoją diagnozą. Jako wykopowy Psycholog stwierdzam, że masz rację. Piotr jest po prostu skromny, Mikołaj ma zadatki trochę na narcyza o Monice nic nie powiem.
  • Odpowiedz
A dla mnie Monika to jak spod jakiegoś klosza wyjęta. Jakby nauczyła się funcjonowania z ludźmi z książek a nie z prawdziwego zycia. Coś jest z nią nie tak, ale nie wiem jakie to moze być zaburzenie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Opportunist ja bym Igora i Grześka tu nie typowała, bo narcyz jednak kojarzy się z przekonaniem o własnej zajebistości. A tych dwóch dużo o tej zajebistości gada, ale sami w nią nie wierzą. Adam natomiast ma ten sznyt narcyza, który kocha tylko siebie. Zwłaszcza jeśli te plotki o nim to prawda
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sesame0il a to już jak dyskutujemy, to w potocznym rozumieniu możesz mieć rację, bo narcyzem żongluje się dość swobodnie.

Jako jednostka chorobowa stwierdzana przez psychiatrę, to zupełnie inaczej. Narcyzi są przekonani o swojej wyższości nad innymi, nie mają empatii, uważają, że wszystko im się należy, są skupieni wyłącznie na swoich potrzebach i odczuciach, chcą być podziwiani. Raczej nie czują się zerem w środku.
  • Odpowiedz
@pizza_parma: Monika cierpi na Korean bipolar disorder xD

@MoccaC: narcyz ukryty nie, to bardzo zakompleksiony człowiek, który właśnie stara się przykryć te kompleksy próbą wmówienia innym, że on jest super pewny siebie a inni nie są i to inni są zawsze winni i chcą dla niego źle (z zazdrości czy coś)

Narcystyczne zaburzenie osobowości to nie ten narcyz co się przegląda w tafli jeziora, źle interpretujesz narcyzm, my tu rozmawiamy
  • Odpowiedz