Wpis z mikrobloga

Znalazłem na stronie URE artykuł o rynku gazu z 2000roku. Kopalnia nietrafionych prognoz i możliwości.

Do tego dla mnie jeden ze smutniejszych akapitów:

Podstawowym, spośród potencjalnych partnerów strategicznych w dywersyfikacji dostaw gazu jest właśnie Norwegia, reprezentowana przez konsorcjum firm, tj. Statoil, Fina, Elf, Mobile, Total, zajmujących się wydobyciem gazu ze strefy norweskiej Morza Północnego. Priorytetowe traktowanie oferty tego konsorcjum wynika z faktu, iż jedynie z Norwegii można poprowadzić gazociąg łączący bezpośrednio złoża gazu w szelfie norweskim z wybrzeżem polskim. Rozważa się zawarcie kontraktu długoterminowego na dostawy gazu ziemnego tą drogą począwszy od 2004 r. Dostarczane ilości wyniosą początkowo 0,25 mld m3 rocznie i wzrosną do około 5 mld m3 w 2012 r. Podpisano także kontrakt na dostawy gazu z Danii w ilości 2 mld m3 rocznie, począwszy od 2004 r. Dostawy te realizowane byłyby przez gazociąg Bałtycki (Morze Północne).


#energetyka #gaz #gazownictwo #polska #bezpieczenstwoenergetyczne #gospodarka #prognozy
babisuk - Znalazłem na stronie URE artykuł o rynku gazu z 2000roku. Kopalnia nietrafi...

źródło: comment_s99jxfqP7278pAj40EOfnuzFEliytgDx.jpg

Pobierz