Wpis z mikrobloga

Jestem bardzo szczęśliwy i dzięki temu spokojny, że Polska jest w amerykańskiej strefie wpływów.

USA rękami dzielnych Ukrainców rozprawia się z drugą najpotężniejszą armią świata, nie wysyłając tam nawet swoich wojsk. Siła wywiadu pozwala Ukrainie być poziom wyżej taktycznie od przeciwnika. Przewaga technologiczna jest na tyle potężna, że dostawy niewielu (w porównaniu do tego czym US Army dysponuje) typów zaawansowanej broni (jak np HIMARSy), sprawiła, że ruska swołocz nie potrafiła zrobić znazących postępów przez kilka miesięcy.

A co najważniejsze, pokazanie skuteczności sprzętu i konsekwentne wspieranie Ukrainy pokazuje innym krajom, że to USA są największym światowym mocarstwem, chroni tych którzy chcą być chronieni i warto im zaufać.

Jest mi bardzo szkoda Ukraińców i trzymam za nich codziennie kciuki, ale w jakiś sposób ta wojna i reakcja USA i NATO uspokoiła mnie, że chyba nie muszę się obawiać wojny w Polsce. Oby Ukraina dalej szła do przodu, jak najszybciej wyparła orków i odbudowała się z pomocą naszą i całego zachodu.

#ukraina
  • 1