Wpis z mikrobloga

@Mondez:

Właśnie widzę, że ktoś to napisał, choć trudno mi w to uwierzyć. Gdzie identyfikacja? Przecież tutaj wszystko było na krótkim dystansie, z pełną widocznością i przede wszystkim było mnóstwo czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boloney: starość
@Thorrand: prawdopodobnie doszło do friendly fire, ale chyba do końca nikt nie wyjaśnił co tak naprawdę się stało. Chodziły też teorie, że to ruscy
@Thorrand było tego sporo wrzucane, dużo duplikatów, ci ukraincy co stoją robili sobie zdjęcia przy jakiejś #!$%@? ruskiej technice btrze czy czołgu jest drugi filmik który pokazuje co z nich zostało, jak się domyślasz niewiele
@Thorrand: Jeżeli dobrze pamiętam to robili sobie zdjęcia przy rosyjskim wraku, ukraiński czołg widząc to uznał, że to przeciwnik i wystrzelił z bliskiej odległości. Pełna widoczność w czołgu to pewnie jakieś małe okienko, a "mnóstwo czasu" na wojnie to pewnie trwa minuta ostrzału:)
@Thorrand: luzackie podejście, nie traktowano jeszcze wielu aspektów poważnie, słabe oznakowanie oddziału, złe miejsce i czas. Czyli masa przyczyn złożyła się na nieszczęśliwy wypadek zabicia własnych żołnierzy.
@AloneShooter:

Z innej perspektywy widać wyraźnie, że dowódca czołgu znajdował się we włazie. Musiał widzieć wszystkie oznaczenia i rozpoznać w tych ludziach żołnierzy Ukraińskich. Zresztą – identyfikacja musiała nastąpić przez jeszcze jedną osobę, czyli oddającą strzał.

Emblematy, mundur, zachowanie no i niebieskie opaski. Tego się nie dało po prostu „pomylić". Nawet gdyby wszyscy w tym czołgu byli po % ¯\_(ツ)_/¯

Takie jest me zdanie.
@Lujdziarski: dzisiaj se wlasnie myslalem o filmach z poczatku wojny i mi sie przypomnialo video z jakims ukraincem(?), ktory wygrzebał z jakiegoś wraku czy gruzu niby kość kacapskiego sołdata z mięsem jeszcze, po czym ją ugotował i #!$%@? to mieso- to sie okazał fejur w koncu czy cos? bo mi to przyryło łeb wtedy lekko