Wpis z mikrobloga

Kisnę z pomysłu na debatę Bartosiaka z Wolskim odnośnie reformy wojska. W normalnym kraju w takich sprawach głos zabierają ludzie którzy zajmują się tym zawodowo od lat. A tu by siadł influenser, wziął parę głębokich wdechów żeby pokazać jaki jest przejęty losem kraju i zaczął mówić że najważniejsza jest przestrzeń i musimy budować kosmodrom na Krymie i strefe śmierci w białymstoku bo tak wymyślił z Filmem Karberem czyli wędkarzem z USA XD
#ukraina
  • 21
W normalnym kraju w takich sprawach głos zabierają ludzie którzy zajmują się tym zawodowo od lat.


@Jestem_robotem123: właśnie dzięki tym dwóm (i kilku innym) mamy szanse naprawić tą sytuację, bo ten temat tak jak napisałeś musi być w debacie publicznej i odpowiedzialne osoby muszą się wypowiadać z wielu powodów, z mojej perspektywy choćby po to, żebyśmy wierzyli, że na dowodzących stanowiskach w polskiej armii nie siedzą debile
że Wolski się nie uważa za odpowiednią osobę do takich rozmów


@zgredinho: Wolski przestraszył się, nie tyle debaty co rozmowy z Bartosiakiem. Widziałeś żeby kiedykolwiek Wolski z kimś się spierał na jakiś temat ? Zaprasza kolegów gdzie następuje wzajemne spijanie z dziubków. Bartosiak wielokrotnie nawet w TV spierał się z przeciwnikami i przedstawiał własne argumenty. Wolski nigdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jestem_robotem123: no tak bo oni by mogli sobie co najwyżej porozmawiać o sferze fantazji i kto ma lepszy pomysł na napisanie książki sci-fi

Siadlby ekspert co się tym zajmuje i zadałby kilka prostych pytań
- jaki ma pan plan?
- jak poprzesuwać pieniądze w budżecie żeby to osiągnąć
- proszę wskazać dokładna specyfikację sprzętu i plan logistyczny
- proszę pana czy pana zdaniem broń X,Y lub Z nadaje się do stosowania
Bartosiak wielokrotnie nawet w TV spierał się z przeciwnikami i przedstawiał własne argumenty.


@Koniasz: Z drugiej strony zrezygnował z debaty z Wojczalem. Ogólnie Bartosiak też popadł w towarzystwo wzajemnej adoracji od czasu ANW i ten Albert i Budzisz mu w tym pomagają.
@Jestem_robotem123: Bartosiakowi zależy na otwarciu tematu, na debacie na poziomie panstowym. Od tego trzeba zacząć. Bartosiak przedstawiał swoje (S&F) plany i pomysły, ale zawsze zaznaczał, że to ma być punkt początkowy dla dyskusji. Potrzebujemy reform jak nigdy wcześniej i jedyną drogą jest dyskusja MON, wojskowych oraz cywilnych think-tanków. Sam MON i wojskowi to w większości beton, który sam nie jest w stanie się zmienić (o czym Bartosiak niejednokrotnie mówił). Nawet jeśli
@petrodolan: No i znowu argumenty ad personam, których użył Bartosiak. To nie ma żadnego znaczenia dla debaty, bo argumenty przeciwko ANW były celne i Bartosiak o tym wie, bo już zaczął się wycofywać z tez ANW. To, aż przykre, że nie potrafi o tym rozmawiać.
@Jestem_robotem123:

Bartosiak #!$%@? farmazony ale ma wysoką kulturę wypowiedzi i sprawia wrażenie że mu zależy, Wolski jest bardzo emocjonalny ale widać że wierzy w to co mówi, Lubina jedzie po wszystkich jak po szmatach ale ma ogromną wiedze. Każdego z nich warto wysłuchać, nie trzeba się z każdym zgadzać w 100% ale #!$%@? wykopki już muszą zakładać bojówki jednego żeby grillować drugiego jak #!$%@? lemingi z PO i stare baby z
@Jestem_robotem123:
Gdyby nie bartosiak i wolski to byśmy nie wiedzieli nic o geopolityce, nic o stanie wojska polskiego i nawet by nam przez głowę nie przeszło myślenie o tym co można zrobić. Nieważne czy maja 100, 70 czy 50% racji, bez nich bylibysmy z wiedza w czarnej dupie. Plus rozróżnijmy influencerke która sprzedaje kryształowe czaszki i leczy bębenkiem od ludzi głęboko w tematach.
Gdyby nie bartosiak i wolski ...

@setmauz: Gdyby nie Bartosiak. Kropka. Wolski wybił się niejako na Bartosiaku i fajnie że ma wiedzę, ale jeszcze lepiej by było gdyby nauczył się dyskutować dojrzale zamiast przepychać się jakimiś uszczypliwymi uwagami. Można się nie zgadzać, ale dobrze jest robić to konstruktywnie - dlatego nie do końca lubię Wolskiego

To nie ma żadnego znaczenia dla debaty, bo argumenty przeciwko ANW były celne i Bartosiak o
@petrodolan:

Gdyby nie Bartosiak. Kropka. Wolski wybił się niejako na Bartosiaku i fajnie że ma wiedzę, ale jeszcze lepiej by było gdyby nauczył się dyskutować dojrzale zamiast przepychać się jakimiś uszczypliwymi uwagami. Można się nie zgadzać, ale dobrze jest robić to konstruktywnie - dlatego nie do końca lubię Wolskiego


Zdecydowanie racja, lepiej by byłó, gdyby też obydwoje ze sobą rozmawiali itd. Ale to nie jest złe, niech są ludzie z różnymi
@setmauz: znam Lubinę, widziałem debatę z Bartosiakiem o geopolityce i cóż, obaj po części mają tam rację, mimo że się ze sobą nie zgadzają. Fakt, brakuje nam otwartych debat w takich tematach
@petrodolan: w kazdym temacie chciałbym takie spory jak Bartosiak vs Wolski vs Lubina. O ile więcej byśmy zrozumieli gdyby w każdej kategorii był taki think tank. Gospodarka, edukacja, transport, rozwój miast i regionów (ja np. totalnie nie wiem czym rózni się województwo, gmina, powiat i miasto pod względem zarządzania, praw, obowiązków itd) ,polityka (polityka, nie krzyczenie na siebie kto ma większego pindola). O ile więcej byśmy wiedzieli. Ja np. dzięki Bartosiakowi
W normalnym kraju w takich sprawach głos zabierają ludzie którzy zajmują się tym zawodowo od lat.


@Jestem_robotem123: Ale w chlewie obsranym gównem ludzie którzy zajmują się tym zawodowo muszą trzymać gębę na kłódkę żeby nie podpaść politykom. Wypowiadają się co najwyżej emerytowani dowódcy którym już wszystko jedno. W normalnym kraju właśnie głos może zabrać KAŻDY, a rolą ekspertów jest wyjaśnić uzasadnione wątpliwości.

Bartosiak jest takim influencerem. Nawet jeśli nie zna się