Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pomóż ktoś bo nie wytrzymie... Odpiąłem normalny włącznik światła, do którego były podpięte te gołe kable z prawej. Wpinam je w te lewe L i N w tej kostce, ale jak włączam korki i światło to lampie odpala się jakiś stroboskop na lekkim świetle. Raz zostawiłem na włączonych korkach kabelek w L i ten drugi przypadkiem zetknął się z tym podpiętym L i wtedy się przez momencik lampa prawidłowo zaświeciła. Jakieś pomysły?

#elektryka #remontujzwykopem #wykonczenia #pytanie
Pobierz
źródło: comment_16624173045dRHqdaRtlDGWRpyHJaEU8.jpg
  • 14
@kamieniarz: zaciski:
1 faza z rozdzielnicy
2 neutralny (niebieski) z rodzielnicy
3 neutralny żarówki
4 faza do żarówki.

tylko raczej tego nie podłączysz tak żebyś mógł zaświecić zdalnie światło przy wyłączonym włączniku.
@Wykop24h: obstawiam, że jednym czarnym idzie prąd do kolejnego oświetlenia i nie ma na nim napięcia jak nie podłączysz razem dwóch czarnych. Czarne musisz podłączyć do lampy L + niebieskie do N jak wyżej napisali. Ja bym zrobił to tak. Dał złączki na trzy przewody od nich odprowadził po jednym kablu czarnym i niebieskim do tego 'Smart switch'. Normalne gniazdka mają wejścia na dwie pary przewodów i nie trzeba kombinować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kamieniarz: wpiąłeś włącznik szeregowo z żarówką, dlatwgo miałeś stroboskop. Musisz sprawdzić, na którym z tych czarnych faza jest na stałe podpięta, a który idzie do żarówki. Będziesz musiał to samo sprawdzić z niebieskim, który do żarówki, a który do rozdzielnicy. Jak już ustalisz, to wvtym przełączniku z lewej podpinasz przewody z rozdzielnicy, a z prawej do żarówki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rasteris: @Wykop24h: @flito: @bc547: @RyszardTaryfiarz: obok mam coś takiego (włącznik ma dwa przełączniki ale i tak działa tylko jeden, który włącza całą lampę - ten brązowy). W środku są generalnie trzy kable, dwa 3-żyłowe i trzeci 4-żyłowy. Ten ostatni ma w sobie te dwa górne kabelki wpięte w przełącznik. Moim celem jest podpięcie całości pod taką samą kostkę jak z pierwszego zdjęcia
Pobierz
źródło: comment_1662423757gY92sggsUOAYNIzDo66YrN.jpg
Dobre myślę, że powinienem wpiąć je w poniższej kolejności?
1. brązowy
2. niebieski od tego brązowego
3. dodatkowy niebieski wychodzący z tej kostki z dwoma niebieskimi
4. ten dolny czarny z przełącznika
@kamieniarz: jest git, akurat tez bede montowal u siebie przekazniki wifi, ale dobry agent z Ciebie, ze bez podstawowej wiedzy z zakresu elektryki (kabelki brazowe, niebieskie, "korki", hehe, hihi) bierzesz sie za elektryke i podlaczasz doswiadczalnie, zamiast wziac w lape miernik i sprawdzic co jest co. Ogolnie chyba trafilo Ci sie jak slepej kurze ziarno, ze w puszce od wlacznika masz pelne zasilanie, bo zapewne tego przed zakupem przekaznika nie sprawdziles