Wpis z mikrobloga

Hej
Moja kobieta chce zainwestować w agregat do pracowni tortowej, na wypadek braków w dostawie prądu. Zasilanie stałe obejmuje dwie lodówki, natomiast dorywcze zmywarkę, mikser i piekarnik. Myślę również o zasileniu pieca gazowego... Nie spoglądałem jeszcze na tabliczki znamionowe stąd nie mogę podać wartości w kW, ale myślę o min. 3,8kW. Słyszałem, że piece gazowe potrzebują stabilizatorów/zabezpieczeń pracy i że warto szukać agregatu do pracy ciągłej - czy macie z tym jakieś doświadczenia? Możecie konkretne modele polecić? Pozdrawiam!

#blackout #agregat #prad #energia #energetyka #wegiel #gaz
  • 9
Budżet?

Do pracy ciągłej to raczej diesel. Natomiast za dobre modele trzeba słono zapłacić.
Dodatkowo (według instrukcji) żaden agregat dla śmiertelnika (tj za rozsądne pieniądze) nie jest przystosowany do pracy ciągłej.

Agregaty z DOBRYM inwerterem będą miały bardziej "czyste" przebiegi. Natomiast uważaj na te tanie, bo zwykle z sinusem przebieg nie ma nic wspólnego. Do 10k zł mocniejsze modele (>=6kW) z inwerterem nie znajdziesz, więc celuj w AVR.

Zapas powinieneś mieć 20%
Agregaty z DOBRYM inwerterem będą miały bardziej "czyste" przebiegi. Natomiast uważaj na te tanie, bo zwykle z sinusem przebieg nie ma nic wspólnego.


@127-0_0-1: co za głupoty #!$%@?? Jaki inwerter w agregacie? Gdzie odbiegający od sinusa przebieg.
Przebieg z agregatu zawsze jest sinusem, problemem może być skok napięcia ale od tego jest AVR

@Hanslik: Jak sprzęt nie ma inwerterów to agregat musi mieć minimum 3x tyle mocy co odbiorniki indukcyjne.
Dziękuję za odpowiedzi @127-0_0-1: , @Bad_Wolf:
Myślę, że moja kobieta jak ujrzy cenę za taki DDAE 9000XE to się przewróci i sobie r*j rozwali ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukałem czegoś w kwocie do 5tys, produkcja tych tortów w obecnych czasach niestety nie przynosi na tyle wysokich zysków, aby kupować coś w granicach 10k. Sam również nie sądziłem, że to taki drogi sprzęt
@Hanslik: agregat za ~ 7,7k brutto wyjdzie około 5k (vat i dochodowy - zakładam 19%), za to fogo FH6001 już kupisz, tylko fajnie by było w wersji TR (większy bak i AVR). Kolega wyżej słusznie wspomniał o odbiornikach indykcyjnych. Jednak jeżeli zainwestujesz w UPS np SUA3000i który z aku (pewnie jakimiś marnymi) da się na alledrogo dostać za ~ 800 zł, to nie będziesz miał takiego problemu z prądem rozruchowym.

UPS
@Hanslik: zależy ile urządzeń musi pracować na raz. Jeśli jeden piecyk 2kW i ze 2 lodówki to i tańsze za 3k powinny dać radę. UPSy bym sobie darował, lodówka nie musi mieć prądu non-stop, nieotwierana dosyć długo trzyma chłodek, zdąży się agregat odpalić·
@bajcik: Na stałe lodówko-zamrażarka, chłodnia gdy są w niej torty. Dorywczo jakieś urządzenia typu piekarnik, mikser (1,5kW) ew piec gazowy czy zmywarka.

No właśnie przeraża mnie myśl o tak ogromnym wydatku, UPSy podobnie... zwykłe agregaty z allegro sprawdzą się Twoim zdaniem?
@Hanslik: Gdybym robił torty to bym zaczął od budżetowego. Kosztem komfortu: może nie udźwignie dwóch chłodziarek uruchamiających sie jednocześnie, albo piekarnika+lodówki. Ręczne przełączanie załatwiłoby sprawę.
Gdyby awarii zasilania było dużo a wygoda marna, to wtedy bym pomyślał o czymś "porządniejszym" a stary odsprzedał.