Wpis z mikrobloga

Hej
Moja kobieta chce zainwestować w agregat do pracowni tortowej, na wypadek braków w dostawie prądu. Zasilanie stałe obejmuje dwie lodówki, natomiast dorywcze zmywarkę, mikser i piekarnik. Myślę również o zasileniu pieca gazowego... Nie spoglądałem jeszcze na tabliczki znamionowe stąd nie mogę podać wartości w kW, ale myślę o min. 3,8kW. Słyszałem, że piece gazowe potrzebują stabilizatorów/zabezpieczeń pracy i że warto szukać agregatu do pracy ciągłej - czy macie z tym jakieś doświadczenia? Możecie konkretne modele polecić? Pozdrawiam!

#blackout #agregat #prad #energia #energetyka #wegiel #gaz
  • 9
  • Odpowiedz
Budżet?

Do pracy ciągłej to raczej diesel. Natomiast za dobre modele trzeba słono zapłacić.
Dodatkowo (według instrukcji) żaden agregat dla śmiertelnika (tj za rozsądne pieniądze) nie jest przystosowany do pracy ciągłej.

Agregaty z DOBRYM inwerterem będą miały bardziej "czyste" przebiegi. Natomiast uważaj na te tanie, bo zwykle z sinusem przebieg nie ma nic wspólnego. Do 10k zł mocniejsze modele (>=6kW) z inwerterem nie znajdziesz, więc celuj w AVR.
  • Odpowiedz
Agregaty z DOBRYM inwerterem będą miały bardziej "czyste" przebiegi. Natomiast uważaj na te tanie, bo zwykle z sinusem przebieg nie ma nic wspólnego.


@127-0_0-1: co za głupoty #!$%@?? Jaki inwerter w agregacie? Gdzie odbiegający od sinusa przebieg.
Przebieg z agregatu zawsze jest sinusem, problemem może być skok napięcia ale od tego jest AVR

@Hanslik: Jak sprzęt nie ma inwerterów to agregat musi mieć minimum 3x tyle mocy co
  • Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi @127-0_0-1: , @Bad_Wolf:
Myślę, że moja kobieta jak ujrzy cenę za taki DDAE 9000XE to się przewróci i sobie r*j rozwali ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukałem czegoś w kwocie do 5tys, produkcja tych tortów w obecnych czasach niestety nie przynosi na tyle wysokich zysków, aby kupować coś w granicach 10k. Sam również nie sądziłem, że to taki drogi sprzęt
  • Odpowiedz
@Hanslik: agregat za ~ 7,7k brutto wyjdzie około 5k (vat i dochodowy - zakładam 19%), za to fogo FH6001 już kupisz, tylko fajnie by było w wersji TR (większy bak i AVR). Kolega wyżej słusznie wspomniał o odbiornikach indykcyjnych. Jednak jeżeli zainwestujesz w UPS np SUA3000i który z aku (pewnie jakimiś marnymi) da się na alledrogo dostać za ~ 800 zł, to nie będziesz miał takiego problemu z prądem rozruchowym.
  • Odpowiedz
@Hanslik: zależy ile urządzeń musi pracować na raz. Jeśli jeden piecyk 2kW i ze 2 lodówki to i tańsze za 3k powinny dać radę. UPSy bym sobie darował, lodówka nie musi mieć prądu non-stop, nieotwierana dosyć długo trzyma chłodek, zdąży się agregat odpalić·
  • Odpowiedz
@bajcik: Na stałe lodówko-zamrażarka, chłodnia gdy są w niej torty. Dorywczo jakieś urządzenia typu piekarnik, mikser (1,5kW) ew piec gazowy czy zmywarka.

No właśnie przeraża mnie myśl o tak ogromnym wydatku, UPSy podobnie... zwykłe agregaty z allegro sprawdzą się Twoim zdaniem?
  • Odpowiedz
@Hanslik: Gdybym robił torty to bym zaczął od budżetowego. Kosztem komfortu: może nie udźwignie dwóch chłodziarek uruchamiających sie jednocześnie, albo piekarnika+lodówki. Ręczne przełączanie załatwiłoby sprawę.
Gdyby awarii zasilania było dużo a wygoda marna, to wtedy bym pomyślał o czymś "porządniejszym" a stary odsprzedał.
  • Odpowiedz