Wpis z mikrobloga

Halo, jakiś czas temu stwierdziłem, że podszedłbym sobie do matury rozszerzonej z historii. Jest gdzieś ładnie rozpisany zakres materiału, polecana literatura? Jakieś niespodzianki z okazji 4-letnich liceów albo tego nowego przedmiotu?

Może ktoś zdawał i się chętnie podzieli jakimiś informacjami. Dodam, że chciałbym wykręcić minimum 80%
#historia #matura
  • 4
  • Odpowiedz
@Kocurzysko Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki materiał musisz opanować to wejdź na cke i wejdź w informatory na maturę 2023/2024. Podręczników nie opłaca się kupować, bo wydawnictwa, kiedy zaczęły wydawać pierwsze części nie wiedziały, że te roczniki mają inny materiał.

Opanuj dobrze materiał i będziesz miał 100%, bo nie będzie niczego czego nie było w informatorach. A matura z historii nie jest trudna ;) trzymam kciuki
  • Odpowiedz
@Kocurzysko no co ty ( ͡º ͜ʖ͡º) WOS wydaje się jeszcze łatwiejszy niż historia. Dasz radę napisać obie na bardzo przyzwoitym poziomie nie zarywając nocy. Przeczytaj i zrozum. Ja zdawajac i ucząc się na maturę rozszerzoną z przedmiotów ścisłych i humanistycznych doszłam do takiej refleksji, że tak właściwie to do takiej historii nawet nie musisz robić zadań, co jest nie do pomyślenia przy matematyce. Zainteresowania na pewno
  • Odpowiedz
@iamNadia: no w przeciwieństwie do historii, nigdy nie byłem fanem WOSu i tak jestem ciekaw jakie miałbym szanse. Maturki z historii z poprzednich lat to wydają się jakby wymagały jedynie odświeżenia pamięci i można pisać. Z Wosem pewnie będę potrzebował więcej pracy.
  • Odpowiedz