Wpis z mikrobloga

Oszuści pod szyldem Amazonu-nie mamy Twojego towaru i co nam zrobisz?

Za pośrednictwem strony Amazon.pl (strona bez żadnych znamion fałszerstwa/podróbki), zapłaciłem za dwie maszynki benzynowe 560 PLN całość. Towar nie dotarł przez 9 miesięcy. Amazon umywa race: "idź Pan na Policję, my nic nie wiemy, do nikogo nie odeślemy, bo RODO”.

Oszustwo zgłoszone do prokuratury.

Zawiadomienie poniżej może się komuś przydać jako formatka. I polecam Allegro (przynajmniej jest się do kogo odwołać).

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Poznań, 02. 09. 2022
Ryszard XYZ
Adres korespondencyjny
Os. Orla Perć 11 m 17
Poznań

Prokuratura Rejonowa w Poznaniu

ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Zawiadamiam, iż osoba bądź osoby o nieustalonej tożsamości dokonały na szkodę Ryszarda XYZ (poszkodowany), oszustwa polegającego na wyłudzaniu zapłaty za towar, który nie został dostarczony, to jest o czyn opisany w Artykule 286 KPK paragraf 1.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2022, za pośrednictwem strony internetowej www.amazon.pl, nieróżniącej się w sposób zauważalny od oficjalnej strony przedsiębiorstwa Amazon, znalazłem ofertę benzynowej kuchenki turystycznej w cenie 265,80 PLN (Załącznik nr 1). W pojedynczej transakcji zakupiłem dwie kuchenki za łączną kwotę 581,85 PLN i płacąc przelewem z użyciem usługi transakcyjnej “Przelewy 24”. Zamówienie zostało zaopatrzone numerem referencyjnym xxx-yyyyy-xxxx. Towar nie został dostarczony (stan na 192022). Brak realizacji zamówienia zgłosiłem po zalogowaniu na tę stronę, z której dokonałem transakcji, przy użyciu formularza zgłoszeniowego i chatu.

Osoba identyfikująca się jako Przemysław XYZ odmówiła udzielenia pomocy oraz nadania biegu sprawie reklamacji i zachęciła mnie do zawiadomienia policji o okolicznościach sprawy (Załącznik nr XXX). Wymiar społeczny podobnych oszustw opisuje artykuł.

https://www.antyradio.pl/News/Oszusci-grasuja-na-Amazonie-serwis-nie-zwraca-pieniedzy-12896

https://spidersweb.pl/2022/05/amazon-polska-puste-paczki-problem-oszustwo-policja-reklamacja.html

Dowód

Faktura zakupu
Zrzuty ekranu oferty

Mając na uwadze powyższe zwracam się z uprzejmą prośbą o ustalenie tożsamości sprawcy i wszczęcie postępowania karnego wobec…tejże osoby względnie osób.

Załączniki

1. Zrzut ekranu strony internetowej, za której pośrednictwem dokonano oszustwa.

2. Faktura do transakcji.
ReplicationCrisis - Oszuści pod szyldem Amazonu-nie mamy Twojego towaru i co nam zrob...

źródło: comment_1662129684c89g8LIt89v3utglurfnwI.jpg

Pobierz
  • 2