Wpis z mikrobloga

Wykopki!
Wiadomo, że w Polsce jak lesie, a nawet gorzej... ale już minął 5 rok w którym przebywam zagranicą i przyszło mi myśleć o powrocie na łono ojczyzny! W ciągu 5 lat dorobiłem się majątku równego 600 000zł + żona + gówniak. I teraz pytanie do Was - czy warto wracać z taką sumą i zaczynać wszystko od zera?

Dodam, że nie jesteśmy jakimiś wybitnymi jednostkami: ja pracuję w magazynie jako Teamleader, a żona jest Teamleaderem na produkcji.
  • 14
@Kurtzz szczerze? Kwalifikacje średnie a kasa niby sporą ale szybko się rozejdzie. Możecie spróbować postartowwc w rekrutacjach i zobaczyć co i za ile znajdziecie i wtedy zdecydować.
@Kurtzz: znam parę z podobną historią i nawet podobną historią zatrudnienia. Wrócili, kupili mieszkanie, znaleźli robotę na miejscu ale za mniejszą kasę niż mieli. Są już jakieś 2 lata w PL, na razie nie zaczęli narzekać że żałują czy coś.
Piszecie, że kasa się rozejdzie. Zamyślałem kupić ziemię (100 000zł) i wybudować jakiś mały dom parterowy 100m2 (300 000zł), a resztę wiadomo: samochody i życie. Bez kredytu, ja z żoną do pracy, chyba nie powinno być źle?
@Kurtzz: Nastaw się na to że te 600k wywalisz w mieszkanie i start w PL. Ceny ziemi i budowy w PL posrało, wydasz więcej niż zakładasz. Myślę że sama budowa to będzie ponad 300k do stanu deweloperskiego. Plus dolicz wykończenie.
A odnośnie zarobków sam musisz wybadać tutaj rynek i zobaczyć gdzie masz jakieś szanse. I wtedy zastanowić się czy to co możesz dostać wystarczy ci do życia biorąc pod uwagę że
@thewickerman88: No właśnie, bez kredytu! Czyli w miarę dobry start. Nie tylko w Polsce "posrało". 400 000zł w tych wyliczeniach to mój zysk ze sprzedaży domu w Holandii. W ciągu dwóch lat cena poszła o 75 000e w górę.
@NaczelnyAgnostyk: Bardziej od przeszkadzania doskwiera tęsknota; za rodziną (rodzicami, rodzeństwem) oraz to, że jesteśmy polakami i jednak chcielibyśmy mieszkać w PL kosztem większych pieniędzy. Holandia ogólnie to bardzo fajny kraj do zycia.