Wpis z mikrobloga

Wczoraj w nocy wojska ukraińskie rozpoczęły także ofensywę na południe od Zaporoza. Główne natarcie ukraińskie prowadzone jest w kierunku miast: Tokmak, natomiast pomocnicze wiążące w kierunku Połohy. Na tym drugim kierunku udało się siłom ukraińskim zdobyć podobno miejscowości Dorozhnyanka 47.585862, 36.262184 i Zahirny 47.567468, 36.168196
Natomiast na kierunku Tokmak wojska ukraińskie zanotowały duży sukces i zdobyły miejscowość Verbove 47.424045, 35.991532 a następnie przecięły drogę Tokmak - Połochy w rejonie Romanivskie. Obecnie Rosjanie podobno ostro tam kontratakują, próbując odzyskać utracone pozycje i przywrócić front.
Takie info ode mnie. Nie mam żadnych potwierdzeń wizualnych więc należy to wszystko co wyżej napisałem traktować jako plotki.
#ukraina #rosja #wojna
Pobierz
źródło: comment_1661799208Q1H3dwqITPO46v0m0g7lrr.jpg
  • 8
@Thorkill: Jak zwykle, obserwować i czekać na potwierdzone wyniki. Jak dla mnie to próbują przesunąć front w stronę rzeki Tokmak oraz przeciąć szlaki zaopatrzeniowe zaopatrujące ten odcinek frontu przez węzeł logistyczny w Tokmaku. Wraz z jego "neutralizacją" zaczną napierać wzdłuż Zbiornika Kachowskiego w stronę Wasyliwki oraz Energodaru w celu zabezpieczenia flanki na rzece.

Jeżeli uda się podejść pod Tokmak oraz zająć tereny na południe od Połohy jako "plan maksimum" w tej
Tutaj raczej nie będzie powodzenia


@rajwyk: Generalnie to z tym frontem pod Zaporożem jest ciekawa sytuacja. Stamtąd jest zdecydowanie najmniej materiałów i info właściwie od początku wojny. Niby tam się nic nie dzieje od wielu miesięcy ale co jakiś czas tam Ukraińcy próbują atakować.
Wiem że kilka wiosek koło Połochy odbili i poprawili front ale generalnie jakiś większych działań tam na razie nie ma. Ale wydaje mi się że i tam