Wpis z mikrobloga

Pytanie do bardziej doświadczonych, bo widziałem na tagu, że parę osób dorabia sobie na #utest

Chciałbym porobić sobie testy, bo dopiero wchodzę w branże #testowanieoprogramowania. Założyłem jakiś czas temu konto, porobiłem akademię (nie całą, bo i tak mam wiedzę i tylko powtarzają się informację, które już znam. ma to jakieś znaczenie przy ofertach testowania?). Zgłoszeń jest bardzo mało, praktycznie w ogóle. Widziałem radę, że warto się po prostu codziennie logować i tak też robię, ale nadal nic.

Jest jakiś sposób, żeby te oferty zaczęły spływać? Podejrzewam, że np. mój smartfon jest mało atrakcyjny jeśli chodzi o testy, bo to Poco X3, czyli raczej mało znany telefon. Jeśli chodzi o desktop to Windows, więc chyba spoko.

Byłbym wdzięczny o jakieś podstawowe rady bardziej doświadczonych osób. Pozdro :)
  • 13
  • Odpowiedz
@Mikstolar: po pierwsze kup taniego ajfona (wg mnie lekko 50% wszystkich testów to sa ios, za 300zl masz 6s), potem kup jakiegoś taniego maca, iPada i tablet na androidzie (to juz se zostaw jak coś zarobisz tam)

A na sam początek wyślij mi id na pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaaban: co Ci ten utest takiego zrobił? Dla juniorow super sprawa, prawda jest taka ze i tak nie dostana nigdzie pracy juniora bez znajomosci - na jedno stanowisko po 500 osob.

Utest dochodowy moze nie jest, ale bedzie jakis punkt zaczepienia w cv
  • Odpowiedz