Wpis z mikrobloga

Zrobiłem małą kalkulację i przy moim średnim zużyciu prądu i gazu po nowych taryfach bd płacił góra 165 miesięcznie z 90. Mogło być znacznie gorzej. Jak wleci te 66 funtów do rachunku wsparcia co mają wszyscy dostać (z tych 400 rozłożonych na kilka rat) to wyjdzie mi praktycznie na zero. Gorzej jak ktoś ma więcej energochłonnych urządzeń w domu typu suszarki do prania czy mocne komputery i urządza tropiki w mieszkaniu.

Nowe ceny za prąd i gaz (price cap) to odpowiednio około 52p i 15p za kWh z 28p i 7p. Standing charge tylko o 1p wzrasta z tego co wyczytałem do 28p za gaz i 46p za prąd z 27p i 45p także tu redukcja zużycia może sporo pomóc w obniżeniu rachunku, tylko z czego schodzić jak żarówki energooszczędne, sprzęt klasy A i A+ a piecyk gazowy też wymieniany niedawno :)

#uk
  • 24
@MarianoaItaliano: cos te Twoje stawki mi sie nie zgadzaja, zakladajac ze jestes z South East to kolejno:

elektryka to 52p za kWh i 46p standing charge
gaz to 14.76p za kWh i 28.49p standing charge

ja sobie policzylem moje zuzycie w najzimniejszy miesiac zeszlego roku wedle mojego zuzycia plus swieta ktore tu spedzilem i wyszlo 198m3 gazu i 150kWh pradu. Czyli kolo 430f miesiecznie zima ( ͡ ͜ʖ
@Voltix: albo na rower,kajak,treking, coś z namiotem więc wychodzi zdrowo i tanio.
Za 5-10£ dziennie spokojnie przeżyjesz
A w UK zapomnij jeśli wynajmujesz jeszcze pokój to już w ogóle same oszczędności, bo rzeczy dasz na magazyn z pokoju i nie płacisz żadnego rentu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano: Panie, po twoich oplatach czuje coraz mocniej ze aktualny provider mnie rucha jak chce. Przed calym tym covido-wojna placilem maks 80. Pierwsza podwyzka 120, druga 156, teraz wpadnie na 200-250. Mam dwa pokoje, a #!$%@? ceny z kosmosmu. Nie wiadomo nawet skad sie biora te zuzycia pradu.