Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest jakies aktywne forum akwarystyczne? Chce wrocic do hobby po 20 latach i o ile wiedzy w necie jest multum to czasami chcialabym o cos zapytac, wymienic doswiadczenia ew kupic roslinki/jakas rybke ;)
#akwarystyka
  • 19
@BonerBogdan: @Paula_pi: znam tego goscia (tzn z youtube znam) i Zenona, goscie maja spora wiedze. Jakos forma wyrazu mnie nie odrzuca ale nie to jest wazne.
Ja z akwarystyka mialam duzo do czynienia ale 20 lat temu :) Wtedy byly czasy pl.rec.akwarium, gield akwarystycznych co tydzien. Myslalam, ze towarzystwo przenioslo sie na jakies forum (sporo wygooglalam ale sa martwe :)) No nic, mysle, ze bede sie w takim razie udzielac
@Hertha: Siedzę na fb i mogę coś polecić na pw aczkolwiek trochę mi wstyd za niektóre grupy bo 50% postów to kłótnie o warunki dla danego zwierzęcia bez rzeczowych argumentów, 30% to posty-zdania wielokrotnie złożone napisane z błędami i bez ani jednego znaku interpunkcyjnego, a reszta to jakieś rzeczowe wypowiedzi albo fotki fajnych zbiorników. Sama jestem zielona w temacie a na tych grupach czasem czuję się jak ekspert bo znam wszystkie
@Hertha: te największe facebookowe grupy akwarystyczne to straszny rak i ciężko tam o cokolwiek wartościowego. Dużo lepiej jest na konkretnych, biotopowych grupkach (w moim wypadku tanganika), no ale to już zależy w co celujesz
@fiku_miku: zaczne od towarzystkiego w kierunku holenderskiego jako pierwszy baniak. Ale juz mysle o drugim, w drugim pokoju (ale to po remoncie i przemeblowaniu, za rok jak dobrze pojdzie) i bedzie to wlasnie malawi/tanganika wiec grupe mozesz zapodac.
@Hertha: Też wracam do akwarystyki po 20 latach i jestem obecnie na etapie zamawiania sprzętu
Jest już decyzja gdzie akwa ma stać, jaka szafka, jakie duże, jaki filtr, jakie oświetlenie, jak przykryte
Teraz trzeba jeszcze tylko wybrać rośliny (ʘʘ)
Wybór podłoża to był szok - kiedyś wybierało się czy chcesz mieć piasek czy żwirek, ewentualnie mogłeś jeszcze wybrać czy nie chcesz mieć ciemnego.
Wiele się zmieniło przez
@filip_k5: Nooo lekki szok zlapalam, ale tylko lekki bo u mnie w rodzinie kazdy hobbistycznie ma przynajmniej jedno akwa, czesto jest to temat rozmow wiec jakies tam informacje o postepie mialam :) Ale fakt, wybor podlozy to jest kosmos i nawozow tez multum :) Sprzet mam juz ogarniety, teraz wypelnienie :) Podloze, skaly, korzenie juz mam. Robie plan nasadzenia i bede zamawiac rosliny.