Wpis z mikrobloga

Pomysł na appke oddaję w gratisie. Budzik który będzie powiązany z czasami odjazdów pociągów, budzi np godzinę przed odjazdem ale bierze pod uwagę opóźnienie pociągu. Czyli jak będzie dwie godziny opóźniony 2h to śpisz 2h dłużej.
Mam pociąg o drugiej w nocy i taka mnie naszła myśl. PKP publikuje czasy odjazdów i opóźnienia online więc myślę że wykonalne. Żyła złota bo PKP często się spóźnia mikropłatności np 10 zł za jeden budzik. #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@wojenneczipsy: Jeśli nie nie mylę był kiedyś Mirek go agregował spóźnienia czy tam rozkłady jazdy. Aż PKP się zdenerwowało i go zablokowało (zmiana api albo działanie prawne, nie pamietam).
Wiec pomijając absurdalność tego pomysłu (opóźnienie może ulec zmianie) to technicznie chyba już niemożliwe.
  • Odpowiedz
@clas: technicznie nie wiem ale absurdalne to nie jest, jak na godzinę przed planowanym przyjazdem ciuchcia ma 2 godziny opóźnienia to przecież nie nadrobi, a ty śpisz dalej.


@wojenneczipsy: Nie czytasz odpowiedzi. Opóźnienie może ulec zmianie!! Czyli się zmniejszyć. I co wtedy?
„Facet zamówił budzenie w hotelu na 7:00
Rano dzwoni telefon.
-Dzień dobry. Czy to pan
  • Odpowiedz