Wpis z mikrobloga

@eth7: Kasa kolego kasa... różnica w cenie miedzy nimi to koło 1200 zł. Jeśli różnica w cenie jest akceptowalna oraz nie przeszkadza ci brak wyświetlacza to czemu nie? Zrobi to samo co fox, a jak za jakiś czas będziesz chciał zrobić magazyn to ... się mocno zdziwisz, że trzeba wydać worek kasy bo te wyjścia na baterie niewiele dają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesli lubisz grzebac (komunikacja z domowa automatyka, zmiana parametrow, rozbudowa (zewnetrzny pomiar, magazyn energii)) to odradzam Huawei. System jest dosyc zamkniety. Musisz miec konto instalatora aby cokolwiek zrobic (mozna chyba tylko zmienic adres IP jako uzytkownik w trybie commissioningu). Nie wiem jakie sa zasady otrzymania konta instalatora. Podejrzewam, ze falownik jest przypisany do jednego tylko instalatora. Firma, ktora uruchamia ma wylacznosc na konfiguracje. Co w przypadku gdy firma upadnie? Czy Huawei moze
bo te wyjścia na baterie niewiele dają


@testerwykop: to znaczy?

HUAWEI ma wejście i sterownie bateriami
Podłączasz magazyn i działa

A do tego działa niezależnie od strony AC i inwerter może naraz produkować 4.4kW do sieci i ładować 4kW magazyn czyli łącznie przewalać ponad 8kW

Moim zdaniem to przepaść porównując z Fox
@eth7: jeśli cena niewiele się różni to moim zdaniem nie ma tematu.

Jeśli kiedyś planujesz coś dołożyć do instalacji, optymalizatory, magazyn kolejny inwerter to wybór Huawei jest oczywisty

Zwłaszcza że oszczędność 1000zl wydając 20k to żadna oszczędność
@Mateos2: Tylko kompatabilne sa baterie Huawei Luna i nie dziala to plug&play. Sprostowanie: Inverter ma moc znamionowa 4.4kVA (moc czyna 4kW). W srodku jest tylko jeden inverter 4kVA, wiec nie mozna "przewalc 8kW". Funkcja zasilania rezerwowego dziala jak UPS. W przypadku braku napiecia ze strony sieci inwerter pracuje na wyspie na wydzielonym obwodzie. Obciazenie max 3.3kVA i cosinus odbiornikow musi byc w przediale +/-0.8. Jeszcze trzeba dokupic za ok 4-5kPLN Backup
@Mateos2: Jeśli piszę gdzieś nieprawdę, to proszę sprostuj. Swoja wiedzę opieram na karcie katalogowej, link do Huawei.

Moc czyna wyjsciowa (AC) tego falownika wg karty katalogowej to 4000W nie 4400W.

Moc wyjsciowa w trybie off-grid (backup) wynosi 3300 kVA. Tak jest napisane w karcie katalogowej.

Kompatabilna bateria LUNA2000-5 ma max. moc 5000W ladowania. specyfikacja

SZR = samoczyne zalączanie rezerwy, czyli przełaczanie miedzy dwoma źrodłami zasilania. Ten falownik na pewno
@C_________I_________:
To poczytaj jeszcze skrócona instrukcja do luna2000
I backup box B1

Poniżej błęne informacje

Przyjmujac idealne warunki i bezstraatne przetwarzan

Moc czyna wyjsciowa (AC) tego falownika wg karty katalogowej to 4000W nie 4400W.


@C_________I_________: > Ten falownik na pewno tego nie robi, bo nie ma drugiego wejscia na rezerwową siec zasilajacą. Ten falownik w razie zaniku napiecia sieci, zasila wydzielony obwód - czyli pracuje na wyspe.

@C_________I_________: >
Ten falownik w razie zaniku napiecia sieci, zasila wydzielony obwód - czyli pracuje na wyspe.


@Mateos2:
@C_________I_________:

Ten falownik sam nic nie zrobi... i nic nie zasili. Bez boxa za ponad 3000 będzie tak samo bezużyteczny jak fox.
Foxa (i większości falowników) można doposażyć w ładowarkę AC i znów ten zestaw jest bardziej elastyczny od tworu huaweia z boxem...
bardziej elastyczny


@testerwykop: ok a możesz doprecyzować co masz na myśli?

Bez boxa za ponad 3000


@testerwykop: oczywiście że nie zrobi ponieważ nie ma styczników w środku.
Backup box można kupić albo sobie samemu zrobić w rozdzielnicy

Co do elastyczności to dam przykład mojej konfiguracji w domu która kończy się kompletować i dla której tylko Huawei miał rozwiązanie

2 budynki: dom i garaż - na każdym instalacja wschód zachód
I
@Mateos2: dodam jeszcze jedna ciekawostkę - gdybym dołożył falownik innej firmy do instalacji, albo powerwall albo elektrownie wiatrowa - to mogę to spiąć z Huawei i będzie on wiedział Ile energii daje i pobiera ten obcy falownik - ciekawa opcja - chyba nikt inny tego nie oferuje
@Mateos2:

Pierwszy z brzegu dowód:
kompatybilność baterii
tylko h... vs lista (6-10 największych producentów do wyboru)

Co do elastyczności to dam przykład mojej konfiguracji w domu która kończy się kompletować i dla której tylko Huawei miał rozwiązanie


Kiedyś sobie to policzysz (albo się boisz) to zrozumiesz, że da się taniej i lepiej.
@testerwykop: ok to powiedz mi co jest alternatywę tego co mam i powiększam

5kW paneli + 10kWh baterii (użyteczne) co ma zabezpieczenie termiczne żebym mógł spać spokojnie
I posiada możliwość ładowania z sieci AC w konkretnych godzinach

Nie znalazłem nic innego z takimi opcjami

Tak do Huawei nie podłącze nic innego ale to poniekąd zrozumiałe jeśli baterie poza plusem i minusem posiadają zarządzanie temperatura i stanem
że da się taniej i lepiej.


@testerwykop: ale podaj przyklad
tu masz rozpiske tego co ja docelowo bede mial jak skoncze dokupowac baterie:

inwerter 5kW 4.400
inwerter 6kW 4.900
smart meter 600
magazyn 15kwh 33.000
magazyn 15kwh 33.000
backup 1 1.000
backup 2 1.000

razem 77.900 netto

4 stringi, 2 zasilania awaryjne na min 6h (ogrzewanie, wentylacja, lodowki, swiatlo)
30kWh uzytecznej pojemnosci, ladowanie z AC z okreslonych godzinach
mozliwosc powiekszenia do
@Mateos2: Magazyn do wspomnianego foxa kosztuje 27 000 netto/ 15kWh. Na pylonie i byd jest podobnie. To dopiero początek... w 70 000 netto się spokojnie zamykasz na lepszym sprzęcie.
Już na etapie projektowania masz błędy i złe założenia.

Najważniejszy błąd jaki popełniasz to założenie, że Huawei będzie w europie i uzależnienie się od jednego producenta.

Ile jesteś w stanie zapłacisz za poprawienie projektu?
Huawei będzie w europie i


@testerwykop: ja bardziej wierzę że za 5 lat firma Huawei będzie w Polsce czy Europie niż to że firma Fox będzie nadal istnieć

Co do magazynu za 27k + podasz model żebym mógł popatrzeć na kartę i warunki gwarancji?
I ew czy da się to ładować z AC w taniej taryfie jeśli słońca nie ma.

Ja wolę mieć komplet od jednego producenta i wsparcie całości niż