Wpis z mikrobloga

Pacjent to zmywarka Amica 628E, która prawie 2 lata stała nieużywana, ale podłączona, z wodą i solą w zbiorniku. Zanim na mnie wjedziecie - nie moja wina, że rodzice odmówili współpracy z urządzeniem :P Po remoncie udało się jednak zmienić ich nastawienie i postanowiłem odpalić maszynę; wstępne oględziny filtrów, uszczelek i komory nie wskazały uszkodzeń mechanicznych ani korozji, ale zmywarka nie działa. Słychać, że pobiera wodę, ale po jej pobraniu nie dzieje się nic; po prostu staje i pod koniec cyklu spuszcza ją do kanalizacji. Nie wiem gdzie szukać problemu bo programator niczego nie wskazuje i wydaje mi się, że połączenie zasilające wodę działa poprawnie (bo jak zakręcę zawór na rurze doprowadzającej wodę do zmywarki to jednak wywala stosowny błąd).
Czy dobrze rozumuję, że najpewniej padła pompa myjąca?

#naprawiajzwykopem #naprawa #elektronika #agd #kiciochpyta #pytanie #zmywarka
  • 4
@MickM: Ok, aby się dostać do pompy muszę dostać się pod spód. Żeby było łatwiej, chcę przewrócić ją na bok; czy mam się do tego jakoś specjalnie przygotowywać (piję tu właśnie do tego zbiornika z wodą i solą, nawet nie wiem jak miałbym go opróżnić)?
@krzaczor93: wybrać ile się da wody z dna zmywarki, najpierw kubkiem potem gąbką. Możesz zmywarkę położyć na boku, podłóż jakieś szmaty bo może się polać trochę wody. Chociaż ja ostatnio naprawiałem podnosząc zmywarkę do góry na dwóch taboretach. Ale to tylko dlatego, że szukałem przecieku.