Wpis z mikrobloga

Jak ŚJ podchodzą do kwestii możliwego życia pozaziemskiego? Z tego co kojarzę, wierzą oni nie zbawienie ludzi i raj na ZIEMI, a co w przypadku potencjalnych kosmitów?
#swiadkowiejehowy @Sandrinia
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GetRekt: Nie przyjmują takich wiadomości do siebie bo to kłuci się z ich doktryną. Nie odpowiadają na takie pytania bo nikt ich do takich odpowiedzi nie szkoli, a jak wiadomo własnego zdania na jakikolwiek temat nie mają bo i mieć nie mogą.
  • Odpowiedz
@GetRekt: generalnie oficjalnie nie wypowiadają się na ten temat, ale niektórzy z nich zakładają, iż nie ma życia pozaziemskiego, bo na planetach gdzie świadome istoty nie posłuchały się Boga, tak samo jak ludzie, to Chrystus by musiał co chwila składać ofiarę ze swojego życia ¯\_(ツ)_/¯
@mondrymiszcz: u Ciebie w zborze nie wierzyli że były dinozaury? Pierwsze słyszę, u mnie nikt nigdy nie podważał że istniały i nawet mówili
  • Odpowiedz
@Sandrinia: pamiętam bardzo dokładnie wykłady,w których naukowcy byli wyśmiewani, bo z jednej małej kości nagle tworzą szkielety dinozaurów.
Ale wszedłem teraz na jw.org i rzeczywiście są artykuły o tym. Nie mam teraz czasu się zagłębiać, ale przy szukaniu info na inne tematy #pdk sprawdzę. Bo kojarzy mi się,że może szukam w zbyt nowych czasopismach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz:

pamiętam bardzo dokładnie wykłady,w których naukowcy byli wyśmiewani, bo z jednej małej kości

Co do tego, to pamiętam że tak było, ale jeśli chodzi o ewolucję ( ͡° ͜ʖ ͡°) w wypadku dinozaurów nie xd a też sprawdzę w wol.jw, a co mi tam xd
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz: @Sandrinia: dobra już wiem o co mi chodziło. Chodziło o skamieliny,bo wg świadków ziemia ma 6 tys lat, a skamieliny dinozaurów mają setki tysięcy czy miliony lat i dlatego pamiętam duża niechęć do dinozaurow. Możliwe, że to wpływ osób z którymi byłem blisko jak dorastałem, lubili naukę i dyskusje o tym jak to naukowcy są głupi i oszukują z tymi szczątkami dinozaurów.
Ok, wiedziałem że coś dzwoni,tylko
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: @mondrymiszcz: tak, już mi też coś świta co było z dinozaurami. Tak jak mówisz miszczu, oni wierzą że Ziemia ma 6 tysięcy lat, a co do dinozaurów, to wierzyli, że potop tak zdegradował Ziemię, że nie da się dokładnie określić wieku kości dinozaurów i że metoda węglowa z której korzystają naukowcy jest niedokładna bo nie biorą pod uwagę potopu xddd
  • Odpowiedz
@mondrymiszcz: @Sandrinia: jak to wierzą, że Ziemia ma 6 tysięcy lat? Z tego co pamiętam, właśnie to ich różni od innych kreacjonistów, że nie trzymają się tych 6 tysięcy lat, a wręcz przeciwnie, uważają, że bóg stwarzał Ziemię miliony jak nie miliardy lat, zanim stworzył ludzi. Skąd macie te 6 tysięcy lat?
  • Odpowiedz
@Sandrinia: ano, skamieliny im nie pasowały, bo nie uznają ewolucji :P

@mondrymiszcz: ale nawet w tym artykule nie ma, że za dzień uznawali faktyczny dzień, przez 100 lat uznawali że jeden dzień ma 7000 lat, więc nawet patrząc na ich stare wierzenia, Ziemia według nich ma ~50 tysięcy lat, a nie 6 tysięcy

Później trzymali się tego, że u boga 1 dzień jest jak 1000 lat, uznawali że te 1000 lat jest umowne i może to
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: była jeszcze taka pomarańczowa, nie pamiętam tytułu (bo ta o której piszesz to taka kolorowa z żółwiem?). Ale żenadłam, jak poznałam mojego niebieskiego to jeszcze oficjalnie byłam śj, w większość rzeczy nie wierzyłam, ale kwestia stwarzania jeszcze mnie przekonywała i dałam mu tą broszurę XD przeszedł mnie dreszcz wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sandrinia: była, też mi ją dali wtedy xD obie przestudiowałam, pozaznaczałam głupoty, ale dziewczyny już nie wróciły do mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To ta: https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/pochodzenie-zycia-5-pytan/

ale kwestia stwarzania jeszcze mnie przekonywała i dałam mu tą broszurę XD przeszedł mnie dreszcz wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sandrinia: o niee, współczuję xD akurat stwarzanie to było coś z czym dosyć szybko
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: Daleki jestem od kłócenia się,bo nie ma to żadnego znaczenia, w jaki wiek ziemi wierzą, chodziło mi tylko o to,że mają wiele teorii, zmieniających się z czasem i dopasowują do tego fakty,które są im potrzebne do swoich wierzeń. Aktualnie mówią,że są w zgodzie z nauką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Chociaż wierzymy w stwarzanie, to nie odrzucamy nauki. Jesteśmy przekonani, że rzetelna nauka oraz Biblia pozostają
  • Odpowiedz