Wpis z mikrobloga

Mam pytanie jaki interes miały USA oraz ogólnie państwa NATO żeby zaangażować się w konflikt na Bałkanach? Przecież na pewno nie chodziło tylko o ochronę praw człowieka, demokrację itp
#ukraina #wojna
  • 9
  • Odpowiedz
@Nateusz1: A przepraszam... Zmęczony po robocie i nie doczytałem że o Bałkany chodzi.

W tym przypadku przyznaję się że nie wiem jaki biznes za tym stał ( a zawsze jakiś jest, czy nam się to podoba czy nie)
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Czystki etniczne w środku europy to był sporawy problem. Dwa, wesołe pokazanie światu, że NATO nie potrzebuje zgody ONZ by posłać bomby tam gdzie ma ochotę. Trzy, nie chcieli po dobroci się dogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nateusz1: ONZ próbowało, pokojowo próbowano, chciano przekonać, ustalić pokój etc. Nie to nie, nie mieli atomu, to w ruch poszły bomby. ¯\_(ツ)_/¯ Baza w Kosowie do tej pory stoi, w tym z naszymi żołnierzami, by im do łba nic durnego nie przyszło.
  • Odpowiedz
Mam pytanie jaki interes miały USA oraz ogólnie państwa NATO żeby zaangażować się w konflikt na Bałkanach?


@Nateusz1: Bo grubsze konflikty trwały tam już prawie 10 lat, wiec wreszcie zdecydowali sie na grubo wkroczyć i jak sie okazało wreszcie zatamowało to wieksze walki w regionie. Czyli dla utrzymania spokoju - taki był jeden z celów.
  • Odpowiedz