Wpis z mikrobloga

Było już o tym, że nasza zbiórka i sprzęt dla szpitala na Ukrainie dotarły do docelowego szpitala.

Warto jednak zrobić wpis z informacją, że trafiłem do małego lokalnego portalu informacyjnego i gazety, gdzie moja mama, ciocia i ja zostaliśmy odnotowani jako darczyńcy.

Brawo wykop ()

Translate:

Do opieki nad pacjentami z urazami i chorobami układu mięśniowo-szkieletowego, w szczególności jeśli chodzi o stawy kolanowe i barkowe, niezbędny jest nowoczesny sprzęt i aparatura. Serwis Urazowy naszego szpitala od dawna korzysta z nowoczesnych metod europejskich, udziela wysoko wykwalifikowanej pomocy medycznej i wykonuje szereg skomplikowanych operacji - mówi Igor Sukachuk, p.o. ordynatora oddziału urazowego szpitala. - W ostatnich latach wprowadziliśmy nową, małoinwazyjną technikę chirurgii artroskopowej chorób i urazów stawów. Występowały niedogodności w wykonywaniu takich czynności ze względu na brak niezbędnego sprzętu. Z pomocą przyszli nam nasi przyjaciele z Polski, Oleg Szewczuk, Walentyna Szewczuk i Julia Kamińska (moja ciocia. Jesteśmy z klanu Kamińskich przy. @Aryo), byli mieszkańcy Starokonstantynowa. Kupili drogi sprzęt do wykonywania małoinwazyjnych operacji. Mianowicie stojak artroskopowy i nowoczesną wiertarkę ortopedyczną, których odpowiedniki nie znajdują się w każdym szpitalu w regionie.


(...)

Dzięki otrzymanemu sprzętowi mamy możliwość zwiększenia objętości małoinwazyjnych interwencji chirurgicznych. Dziękujemy naszym polskim przyjaciołom za charytatywny dar dla szpitala, który pozwoli nam przyspieszyć powrót do zdrowia pacjentów i poprawić ich jakość życia – mówi lekarz.


https://unas-news.translate.goog/news/3612-dorohovartisne-obladnannya-peredaly-polski-blahodiynyky-starokostyantynivskiy-likarni.html?fbclid=IwAR15RL-wW5q2UcmW3SSakWCf8FpqeE2qWCY-WPLGfIxDXp_nnkSWbz3-MLw&_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

oryginalny link: https://unas.news/news/3612-dorohovartisne-obladnannya-peredaly-polski-blahodiynyky-starokostyantynivskiy-likarni.html?fbclid=IwAR15RL-wW5q2UcmW3SSakWCf8FpqeE2qWCY-WPLGfIxDXp_nnkSWbz3-MLw

#aryoconcent #wojna #ukraina #donbaswar
  • 10
  • Odpowiedz
@tptak: Wysłałem im pismo z info o darczyńcy od administracji Zrzutka.pl a jakoś kilka dni temu odebrałem pismo ze skarbówki, że mogę komentować zebrane dowody w sprawie. Nie mam zielonego pojęcia o jakich dowodach pisali, ale pewnie niedługo dostanę decyzję + wysokość kary/podatku do dopłacenia
  • Odpowiedz
@Aryo: nie sądzę żebyś dostał karę. Dobrze że zrzutka coś Ci podesłała, nie wiedziałem o tym.
To o dowodach i komentowaniu to pewnie standardowy element postępowania. Warto dowiedzieć się czy to o to chodzi dla pewności.
Osobiście stawiam że zamkną sprawę tylko potrzebują ją procedować bo została otwarta.
Chyba że trafisz na kogoś z misją, ale stawiam że teraz to chodzi o porządek w papierach
  • Odpowiedz
@tptak: Te przypuszczam, że głównie chodzi o biurokrację, ale niesmak pozostał

O informacji od portalu zrzutka.pl oraz o tym że pisałem pismo do skarbówki to nie pisałem jeszcze na wykopie. Nie chciałem wołać 6 tys. osób na info że "list przyszedł, list wysłałem"
  • Odpowiedz