Wpis z mikrobloga

Ciągle można przeczytać że polskie drony robią furrore na Ukrainie że sie sprawdzily i że poszla reklama w świat. Może ktoś wytłumaczyć laikowi w tych sprawach czy znalazl sie jakiś dron co się nie sprawdził i dlaczego? Ukraina sporo tego dostala z wielu panstw i z tego co wiem to ogolnie bron w postaci dronow bojowy czy nawet cywilnych sprawdza sie idealnie podczas współczesnego konfliktu. Dlaczego polskue drony mialyby być lepsze? Bardzo mnie ciekawi czy to taka propaganda czy udalo nam sie wreszcie cos nowoczesnego, skutecznego i dobrego stworzyć. Z gory dziekuje za odp.

#wojna ##!$%@? #ukraina #bron #militaria
  • 11
  • Odpowiedz
@agiller: z tymi polskimi dronami to bym nie szalal, WB electronic chyba wiecej kasy i czasu ładuje w PR i reklame niz w te drony. Podobnie bayraktary mialy swoje 5 minut w bardzo specyficznych okolicznościach a teraz z tego co wiem to w ogóle nie lataja. Flye eye ma slaba stabilizacje obrazu, warmate jest ogolnie maly tak jak i switchblade, za ulamek ceny masz chinskiego drona zrzucajacego granaty w sloiku
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: Na moje oko wykopowego eksperta, DJI Mavic Air 2 z podczepionym słoikiem z granatem robi tą samą robotę co Switchblade, z tą różnicą że wraca i można go użyć drugi raz. Warmejt natomiast jest trochę większy, ale ma różnego typu głowice i można się nim targnąć na cięższy sprzęt, lub rozrzucić ruskie mięso po większej powierzchni.
  • Odpowiedz
i można się nim targnąć na cięższy sprzęt, lub rozrzucić ruskie mięso po większej powierzchni.


@GlodnyJestem: No i łatwiej trafić poruszający się pojazd. To nie takie proste przy użyciu słoika z granatami.
  • Odpowiedz
@agiller: Wystarczy sprawdzić, które bezzałogowce są zamawiane przez ukraińskie wojsko. Mają chyba najlepsze rozeznanie w tym, co tam lata i dostarcza informacji, a co szybko spada i stosowanie jest stratą czasu. Mają porównanie z innymi. Jeżeli kupują polskie, to oznacza, że żołnierze uważają je za dobre, sygnalizują to np. organizatorom zbiórek. To chyba wystarczy za tłumaczenie, co to znaczy, że się "sprawdzają"?
  • Odpowiedz
@Pentylion: Te więcej kasy WB na marketing to bierze z czego? Ze sprzedaży systemów może? Ani się nie reklamują na Ukrainie, ani na zachodzie. A jednak przychodzą do nich i BSL zamawiają. Coraz więcej państw. Ukraińska wojna jest reklamą samą w sobie. Gdyby drony WB były takie złe, to nikt by nie kupował. Zwłaszcza po porównaniu z innymi. Jeżeli FlyEye miałby złą stabilizację obrazu, to nikt by drona nie kupował
  • Odpowiedz
@UKM2000 nie mówię że produkty wb są do niczego, ale niektórzy pieją nad nimi jakby to był nowy zderzak łagiewki albo grafen conajmniej a to są najwyżej średniaki. Ukraińcy kupują wszystko i wszędzie co jest dostępne w miarę od ręki.
  • Odpowiedz