Wpis z mikrobloga

chciałbym zacząć zbierać i czytać #komiksy #komiks #marvel ale za cholere nie mogę się w tym połapać.
Ciągle jakieś nowe serie wydawnicze: marvel now, marvel now 2.0, marvel fresh, marvel deluxe...

Od czego zacząć? Co czytac? Gdzie szukać informacji na temat komiksów? Jakie pierwsze kroki?
Kupowac zeszyty, czy wydania zbiorcze? Czy komiksy łączą się z uniwersum filmowym? czy sa na bieżąco?
  • 12
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz:

"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"
Piotr Fronczewski

Wybierz sobie postać, którą lubisz i wybierz pierwszy tom jakiegoś wydania zbiorczego. W empikach można pooglądać kreskę, ewentualnie w recenzjach.

Są i pojedyncze wydania zbiorcze krótkich serii, które są bardzo fajne jako oddzielne historie, alternatywne (Harleen, Batman Biały Rycerz, Superman Czerwony Syn, Batman Ziemia Jeden).
  • Odpowiedz
  • 0
@KromkaMistrz: zacznij od Marvel Fresh (to jest aktualna i dostępna linia) , chyba że chcesz się wciągnąć w niezliczone koszta niedostępnych już komiksów z Marvel Now i Marvel Now 2.0 (brak dodruków i Egmont zapowiedział już, że nie będzie więcej = cena komiksów na olx automatycznie w górę).

Aktualnie MCU czerpie garściami z Marvel Now, ale dokłada też swoje wątki i zmienia te z komiksów.
  • Odpowiedz
@StraznikDomowegoOgniska: Chyba tak właśnie zrobię :) chociaż nie powiem - kusi pare klasycznych spidermanow - ale tez jest tyle wydań i reprintów ze nie mam pojęcia które brać. Nie wiem czy brać z WKK, czy ultimate które tez ponoc są super odtworzeniem starych części, czy jeszcze epic collection - nie wiem czym to się od WKK różni - chyba tylko wydaniem :)
Ale zacznę pewnie od spidermana i venoma z Fresh
  • Odpowiedz
@algus: @QBalu: @StraznikDomowegoOgniska: wleciał spiderman i venom z marvel fresh. Fajnie się to czyta, chociaż jest mega dużo nawiązań do starych serii (Np do tego gdzie był szefem korpo), myślałem ze to taki reset i postacie sa zupełnie na nowo napisane :) ale trudno - będzie trzeba nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz