Wpis z mikrobloga

@Ropasiak: @Qullion:

Na początek zamiast reku, można dać nawiew mechaniczny, tak że dmucha istniejącymi kanałami do "suchych" pomieszczeń (sypialnie, salon), a kanały z "wilgotnych" (łazienka, kuchnia) bez zmian idą na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@eeemil: a jak ma dmuchać przez ściany, jak pewnie nie ma żadnej wentylacji do pokoi. Nie wiem jak stary ten jego dom, ale kiedyś nikt nie robił wentylacji do pokoi tylko do łazienek.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak stary ten jego dom


@Qullion:

W starych domach da powkładać szczelne kanały wentylacyjne do nieużywanych przewodów kominowych, one zazwyczaj idą centralnie więc będzie jakiś nadmuch do większości pomieszczeń.
Albo kombinować z płaskimi kanałami z zabudową g-k, zawsze idzie to jakoś ogarnąć bez większej demolki.
  • Odpowiedz
@eeemil: Mieszkałem w podobnym domu i mimo dwóch kominów nie było to wykonalne. Jeden był do pieca kaflowego w kuchni i z niego dało się coś zrobić, oczywiście wentylacja z części domu do jednego pionu czyli czujesz to co się w kuchni gotuje na piętrze. Drugi komin do piwnicy niecentralnie umieszczony z dodatkowym szybek do łazienek i nic nie da się zrobić z niego.

Z resztą sam wiesz jak działa wentylacja
  • Odpowiedz