Wpis z mikrobloga

Moje postępy szachowe - czerwiec, lipiec 2022

Lipiec się jeszcze nie skończył, ale mi się odechciało grać w szachy. W czerwcu nie robiłem podsumowania, bo chciałem się odkuć w lipcu i dopiero się pochwalić. Ale lipiec był jeszcze gorszy i zaskoczył mnie. Nie spodziewałbym się, że jestem w stanie jeszcze spaść poniżej 1600 w blitzu, skoro w czerwcu miałem już 1826. No ale niemożliwe nie istnieje jak to mówią. Wystarczy zacząć grać e4 i można nawet 200 punktów stracić, czemu nie.

Demonizuje może tę zmianę debiutu, ale naprawdę, coraz mniej mi się chce grać w te szachy odkąd stwierdziłem, że trzeba się przestawić. Grając b4b5 w każdej partii białymi, czułem, że się rozwijam, że pokonuję coraz silniejszych graczy, i przede wszystkim sprawiało mi to frajdę. Teraz czuję niesamowity regres, i od kilkunastu dni boję się zaczynać jakąkolwiek partię, bo wiem jak to się skończy (porażką). Nawet teraz już b4b5 nie działa. Już nawet zadanka mi nie idą.

Pocieszeniem niech będzie to, że w sumie rapidy poszły w górę od maja, ale to też dlatego, że przy tej mojej obecnej "formie" nie gram za dużo rapidów, żeby i tu nie dołować.
Plan na poprawę w sierpniu: odznaczam opcję "pokaż rankingi" i będę grał przez cały miesiąc bez świadomości, czy progresuję, czy regresuję. Włączę tę opcje, gdy będę chciał zrobić podsumowanie sierpnia. Zastanowię się jeszcze co z debiutami. Może e4 i d4 zostawię sobie na rapidy i klasyki, a w blitzach wrócę do b4... nie wiem...

#szachy #dawidk01grawszachy
Dawidk01 - Moje postępy szachowe - czerwiec, lipiec 2022

Lipiec się jeszcze nie sk...

źródło: comment_1659042626ucGC6Mbtb26QrUXv5zDTyS.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawidk01: Mimo wszystko polecam przestawić się na e4, bo gdy już nauczysz się grać te debiuty to sufit rankingu ci się podniesie, lecz to normalne, że w trakcie nauki spadniesz w rankingu. Mój trener mówił o "krzywej J" w takiej sytuacji - spadasz trochę w rankingu, ale trening przynosi efekty, więc ostatecznie wystrzeliwujesz wyżej niż byłeś wcześniej.