Wpis z mikrobloga

@skitarii: Tylko różnica to jest taka, że pracownicy Rockstara to dostawali dostęp do katalogów wytwórni i spędzili duże ilości godzin wertując katalogi by znaleźć fajną muzykę, pomijając oczywistości typu Billie Jean. Oraz, jako że było to kilkanaście lat po premierze, to mieli trochę łatwiej.
Mieli czas na to.

Prawdziwe radia to dostają paczki z muzyką od wytwórni i siup.
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: Przeczytałem to jego głosem nawet ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Mam tak wielki sentyment do OST z Vice City, że co raz na YT włączam sobie playlistę wybranych stacji radiowych:
Emotion, FLASH FM, V-Rock ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
są jeszcze radia internetowe niekomercyjne, które grają multum niszowej i różnorodnej muzyki.


@pekak: no jasne, ja wiem, są też appki-agregatory które mają setki stacji pokatalogowanych wg gatunku i kraju.

Jednak dla mnie radio internetowe jest bezsensowną koncepcją, bo jeśli już mam dostęp do internetu i urządzenie które z niego korzysta - to włączę na nim Spotify i mam swoje własne, prywatne, spersonalizowane radio.

Pisząc radio większość ma na myśli tradycyjne, nadające
  • Odpowiedz
Jednak dla mnie radio internetowe jest bezsensowną koncepcją, bo jeśli już mam dostęp do internetu i urządzenie które z niego korzysta - to włączę na nim Spotify i mam swoje własne, prywatne, spersonalizowane radio.


@BennyLava: niby tak, ale jednak w niektórych radiach (np przytoczonym przeze mnie NTS) playlisty mają swoich kuratorów; często można usłyszeć rzeczy, których nie ma nigdzie indziej w internecie (np starocie odkopane na winylach i kasetach), kawałki promo
  • Odpowiedz
Jak chcesz słuchać w kółko tego samego to owszem, najlepsze radio to będzie własna playlista w Spotify i ewentualnie automatyczny dobór podobnych utworów w oparciu o bazę danych serwisu streamingowego.


@pekak: no właśnie w tym cała rzecz, że nie tego samego. Wrzucam na playlistę 10 piosenek i gdy przelecą algorytm zaczyna podrzucać propozycje na podstawie tych konkretnych 10 piosenek. Dzięki temu mogę odkrywać nowe reggae w jakimś określonym stylu, nawet jeśli
  • Odpowiedz