Wpis z mikrobloga

Sprawdzałem wczoraj w Trogirze ile woła prowizji za wypłate revolutem 300kun. W OTP banku którego tak każdy chwalił wołało 35kun surcharge, w erste banku 28kun. Także niewiem czy coś sie zmieniło, ale nie spotkałem jeszcze bankomatu który chciał mi wydać baknoty bez prowizji (ʘʘ)
@ryszard_ochodzki83: a kiedy pobierałeś ostatni raz bo wg najnowszych doniesień jest mega lipa na wszystkim:

6 lipca:
Również potwierdzam darmowe wypłaty z konta Revolut HRK w bankomacie OTP Bank (05.07.2022). Tylko trzeba uważać bo proponuje przewalutowanie automatyczne na Funty, ale można wypłacić bez przewalutowania:)

21 lipca:
Niestety obecnie wszystkie bankomaty naliczają już prowizje, od 3 dni sprawdzam po kolei i okazuje się że najtańszy robi się Euronet 28.9, inne aż do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michoopro: @ryszard_ochodzki83: @michoopro: W piątek i dzisiaj wypłaciłem Revolutem bez prowizji z Agram Banka. Pozostałe m.in. OTP informowały o prowizji. Najgorzej, że podczas prób jeden i tak mi zabrał kasę, a potem oddał i Revolut to wliczył w limit wypłat. Polecam wątek: https://www.cro.pl/bankomaty-bez-prowizji-t19622-300.html bo prowizja nie tylko dotyczy Revoluta więc można znaleźć kilka sprawdzonych ostatnio bankomatów. Generalnie te na promenadach kasują, ja musiałem podejść do hotelu.
@michoopro: zawsze informują o prowizji i masz możliwość wycofania się. Również przewalutowanie przez właściciela bankomatu to znany i stary trick, oczywiście trzeba odpowiedzieć "nie".

W sytuacji kiedy już wszystkie bankomaty dzisiaj biorą prowizję, to trzeba po prostu określić jakąś rozsądną średnią, np. 30 kun i jeśli taką napotkamy to po prostu wypłacić raz, większą kwotę, niż kilka razy po mniej. Ja napotkałem podczas pobytu w Zadarze jedną restaurację i jedną pizzerię