Wpis z mikrobloga

Co myślicie o argumentacji @JakubWiech z instagrama? Nie przekonuje mnie to kompletnie.

O ile rozumiem chęć stworzenia koncernu multienergetycznego, to nie rozumiem w jaki sposób spełnienie wymogów UE miałoby być korzystne dla obu spółek. W wyniku umowy, zagraniczne koncerny po raz pierwszy w historii będą w posiadaniu większości stacji paliw w Polsce w stosunku do „Nowego Orlenu”.

Ogólnie obserwując komentarze dotyczące Orlenu, mam wrażenie, że Jakub próbuje je spłaszczyć, żeby wspomnieć nawet o niewygodnych faktach, ale nie krytykować tych działań wprost.

Ale może odnoszę takie wrażenie tylko przez to, że głównym partnerem portalu Energetyka24 jest Orlen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#orlen #lotos #polityka
kcpi - Co myślicie o argumentacji @JakubWiech z instagrama? Nie przekonuje mnie to ko...

źródło: comment_1658502424USi7QW25PUicpfBmxhMZdN.jpg

Pobierz
  • 6
O ile rozumiem chęć stworzenia koncernu multienergetycznego, to nie rozumiem w jaki sposób spełnienie wymogów UE miałoby być korzystne dla obu spółek


@kcpi: jeżeli uznajesz to pierwsze jako korzystne to to drugie to krok do realizacji pierwszego
@stan-tookie-1: rozumiem, że chcą stworzyć taki koncern. Nie rozumiem, jaki cel ma sprzedaż SSP aby to osiągnąć. Nie jestem w stanie postawić tam znaku równości, bo jak dla mnie jest to deal na niekorzyść Polski. A Orlen w kształcie jaki ma teraz, to kolejna maszynka do łatania budżetu