Wpis z mikrobloga

@PieknyWojciech: Jak dla mnie to sam byś musiał sobie takie coś wykonać. Np jakieś pcb z wlutowanymi blaszkami czy pinami na sprężynkach. Nawet jeżeli takie coś istnieje to raczej jest to np wyposażeniem fabryki modułów w tym formacie a nie czymś co można po prostu kupić w detalu.
  • Odpowiedz
  • 0
@PieknyWojciech to jest tak tanie że kupujesz dwa.
Jeden lutujesz na swojej płytce i robisz co chcesz a drugi na docelowej
Ewentualnie modyfikujesz go już na docelowej płytce.

Pytanie co chcesz osiągnąć.
Te moduły łatwo się lutuje bo mają castellated holes jako metodę montażu. Byle lutownicą go położysz.
Zdjąć też nie problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@PieknyWojciech po co w ogóle chcesz sprawdzać czy działają? Jakieś lewe źródło czy co? Poza tym jak tylko gnd znalazłeś? Przecież dokumentacja do tego jest w necie xD
  • Odpowiedz
@Tymian: są z wylutu z modułów ewaluacyjnych, następnie wlutowuję je do innych urządzeń. Chcę sprawdzić przy tym czy nie uległy uszkodzeniu. Poza tym czasem będę musiał testować układy po wylucie z urządzeń (nie z evalboardów).
Gdzie w dokumentacji znalazłeś pinout tych test pointów?
Sprawdzałem reference design, hardware design, two layer PCB RF design aplication note i tam tego nie znalazłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PieknyWojciech: te test pointy na spodzie nie są opisane bo są używane przez producenta żeby wrzucić pierwszy wsad przez JTAG.
Myślałem że nie ogarniasz pinów do okoła :P

zawsze możesz sobie zrobić adapter igłowy, styknie z 8-12 igieł, byleby miał modulik podparcie
  • Odpowiedz
@Tymian: nie, chodziło mi o te test pointy bo miałem nadzieję, że producent wrzucił tam może zasilanie, power key, TX/RX, reset, status itd/itp.

Będę musiał coś przemyśleć chociaż igły byłyby dobre gdyby potrzebne mi piny były po przeciwnych stronach a tak niestety nie jest.
Myślę jeszcze nad zamówieniem PCB z goldpinami i wkładać ten moduł na styk, ale nie wiem na ile to pewna metoda. No nic - coś będę musiał
  • Odpowiedz