Wpis z mikrobloga

@Variv: Ciekawostka odnośnie wytrzymałości lufy przy tak mocnym naboju jakim jest 6.8 x 51 Sig Furry. Gość mówi o 10 000 strzałów z opcją zbliżenia się do 15 000. - Natomiast co ciekawe armia wymagała żywotności tylko na poziomie 5 000 strzałów. Co oznacza, że dla wojska wytrzymałość lufy przestaje być już zmienną jeśli w zamian za to są osiągi. Lufa jest traktowana jak element serwisowy broni, wystrzela się to cyk
  • Odpowiedz
@Variv:
Lufa z minimi wytrzymuje jakies 15k cykli. M240 podobnie. Duzo zalezy od intensywnosci uzycia, w warunkach W te wartosci leca na pysk. Nie wiem jakie wartosci byly wowczas wymagane przy przetargu na nowy KM.

Waracajac do nowej kosiarki. Mysle ze mogli zejsc z wytrzymaloscia celujac w niska mase calosci. Technologie wyrobu calosci i/lub chromowania przewodu lufy juz sie dopracuje w linii.
  • Odpowiedz
@Makak87 15k na minimi to uwierzę ale dla m240 to przynajmniej 2razy tyle. M240 to ciężka krowa z grubą lufa a do tego kaliber z natury rzeczy mniej goli lufę no i szybkostrzelność też w miarę sensowną. Ok, parę rzeczy do wymiany będzie ale nie tak że 15k i na złom
  • Odpowiedz
@zwierzu90:
Dopytalem. Racje masz i ja tez w sumie.

Wytrzyma wiecej. Tyle ze na slabszym MOA, a celowniczy kaemu (przynajmniej w 3 PARA, nie wiem jak w innych jednostkach) strzela na zaliczenie na skupienie a nie na samo polozenie celu. Stad ta polityka, dlatego lufy z takim nalotem ida na emeryture.
  • Odpowiedz
@zwierzu90:
Typ sam zaznaczyl ze te 15k to #instytutdanychzdupy , nikt tego specjalnie nie liczy, zbyt duzo zmiennych (o intensywnosc prowadzenia ognia sie rozchodzi). Lufy na emeryture sa kwalifikowane podczas zerowania calego kaemu. Jak celowniczemu nie pasuje to po prostu zglasza sie po nowa do zbrojmistrza. Czasem jest od reki, czasem trzeba czekac i na zaliczenie pizgac z pozyczonej broni.

Pozdro z emi mirku i dobrej nocy
  • Odpowiedz
@zwierzu90:
Sorry za spam ale typ mi dopisal ze szczegolami, racje masz.

Lufa do GPMG wytrzymuje wincyj, na pojazdach te karabiny maszynowe robia zdecydowanie wiekszy nalot. U niego na jednostce z racji specyfiki ze sluzby, doborowy pulk spadochronowy (elitarne regimenty, z selekcja, podobnie Royal Marines) karabin maszynowy po prostu musi byc celny. Realia pola walki lekkiej piechoty ktora zawsze jest bardzo daleko od domu.
  • Odpowiedz