Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki, jest to mój pierwszy post tutaj i w sumie szukam może porady, opinii lub poprostu oceny z sytuacji z boku.
Jestem w związku od kilku lat z panną, mieszkamy razem, oboje pracujemy, ja zarabiam więcej, ona tyle że idzie wszystko na opłaty i życie.
W tym roku chcemy kupić mieszkanie pod koniec listopada, mamy odłożone trochę gotówki, ale problem polega na wyjeździe za granicę na wakacje. Ona się uparła że musimy w tym roku pojechać gdzieś za granicę na allinclusive (koszt około 7k wycieczki) ale mnie hamuje zakup mieszkania i mówię jej żeby w tym roku nie jechać tylko te zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na nieruchomości, wiadomo to kilka tysięcy ale zawsze coś. Moja już strzela fochy i płacze że jak to nigdzie nie pojedziemy ale tłumacze jej że zawsze można za rok gdzieś pojechać. Co zrobić w tej sytuacji? Jechać czy nie?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d2bb0992022bdb5cf1d06d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jechać. Nigdy nie wiesz co Ci życie zaserwuje. Niby można za rok, a może tego roku już nie będzie dla kogoś z was. Pieniądze się zarabia po to, żeby je mądrze wydawać. Odpoczynek jest dobrym sposobem na wydanie pieniędzy (oczywiście w granicach rozsądku, żeby też nie przepłacać). Ale ogólnie odkładanie siana z planami przyszłych inwestycji, no cóż, mądrze i odpowiedzialnie, ale w tej qrwie Polsce siedzieć cały rok i nie
  • Odpowiedz
1a6e1 9r33n: Masz całą kwotę czy nie ? Wyrobisz się w pół roku z uzupełnieniem oszczędności o te 7k ? Bo jeśli się wyrobisz - jedźcie póki możecie, gospodarka się sypie więc mieszkania drożeć bardzo nie powinny. No chyba,że masz naprawdę niezłą okazję na oku. Oczywiście jeśli pojedziesz i na mieszkanie nie starczy kasę w międzyczasie musisz chronić przed inflacją jakoś,ale to już inna kwestia.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ustępuj. Tutaj gra nie rozchodzi się o wakacje za 7k tylko jak spędzicie życie. #!$%@?ąc pieniądze, które miały iść na kluczowe decyzje życiowe pokażesz, że twoje zdrowie i życie, które poświęciłeś na ich zarobienie warte jest 2 tygodni wakacji. Wakacji, które za 5 lat pamiętać będziesz tylko i wyłączenie ze zdjęć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jechać. Brakuje ci tych 7 k do pełnej sumy aby już kupić mieszkanie czy jeszcze przed tobą lata składania? 7k to też nie majątek odrobisz w polu, a tak będziesz miał fochy laski z głowy.
  • Odpowiedz