Wpis z mikrobloga

Miraski doradźcie proszę, aktualnie od prawie 5 lat pracuję jako QA, zarabiam ok 19k na fakturę.
Mam możliwość w ramach firmy, przejść na DevOpsa w zdecydowanej większości wykorzystywany jest Azure więc pewnie w tym kierunku bym się rozwijał. Jako ogarnięty QA patrząc na oferty pracy można na ten moment osiągnąć max ze 30k.
Jesteście w stanie mi powiedzieć, jak to wygląda w przypadku DevOpsów? Ile taki ogarnięty Senior Azure DevOps Engnieer jest w stanie maksymalnie zarabaić na fakturze. Pytam bo QAowanie jest dla mnie nudne i nie mam z tego radochy, widzę w tym jakieś wyzwanie i potencjał w możliwej ścieżce rozwoju, oczywiście mogę pójść jeszcze w development lub management ale jakoś średnio mnie to interesuje i wolałbym stricte techniczną rolę.
PS: PRzechodząc na devopsa będę zarabiał ile zarabiam więc nic nie tracę.
PS2: Wiedząc, że zawsze możecie wrócić do poprzedniej scieżki tj testowania, spróbowalibyście DevOpsa wiedząc, że nie będzie to żadna chmura goole czy Amazonu a ta od MS?
PS3: Niezapomnijcie o pytaniu o $$$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS4: Tak wiem, że aby dojść do topowych kwot trzeba ogromu nauki i lat doświadczenia, ale i tak jestem ciekawy :)
#devops #azure
  • 5