Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski z tagów #mieszkanie oraz #elektryka mam do was zapytanie z uwagi na maly problem z wspoldzielnią mieszkaniową. Mianowicie w mieszkaniu mam bezpieczniki oraz licznik do prądu natomiast bezpiecznik główny znajduje się w piwnicy. Mieszkania po lewej stronie mają bezpośredni do niej natomiast ja mam po prawej i moj bezpiecznik znajduje sie w pomieszczeniu Pan sprzatających do ktorych nie mam dostepu (pomijam fakt ze elektryk tez nie ma bo wymienili zamki) czy moge domagac kluczyka? Gdyz każdą awaria kończy się wzywaniem serwisu... który już grozi mi imienie fakturą
  • 10
  • Odpowiedz
@kampek
@s---k imo pomogłoby też zainstalowanie wyłącznika nadpradowego zwlocznego jako tego przedlicznikowego, ale oczywiście nikt tak nie robi, bo jest droższy, choć wtedy wyłączniki w mieszkaniu OPa zadziałałyby pierwsze.

Także kluczyk możesz na pewno załatwić, a drugie to może pogadać (ze spółdzielnia? z dostawca prądu?), odnośnie wymiany rodzaju wyłącznika na zwłoczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: tak jak najbardziej (wtedy były zwarcia spowodowane ingerencją elektryka tudzież innego majstra który podłączał mi lustro) jednakże podniesienie rozwiązuje problem. Wiadomo jeśli by cokolwiek iskrzyło czy sprawiało jakąkolwiek trudność to sam bym się tego nie podjął gdyż boję się prądu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: @CzulyTomasz:
Tzn tak się działo przed wymiana bezpieczników i faktycznie była kiepsko zrobiona (zastosowane bezpieczniki polautomatyczne(?) Technologicznie pomiędzy topikami a esami). Po wymianie bezpieczników problemu nie ma od 4 miesięcy a robiłem różne rzeczy które powodowały wywalenie korków (mało chwalebne ale jednak) jednakże ostatnio były pracę naprawcze i wywaliło korek ten w piwnicy do której się nie mogę dostac
  • Odpowiedz