Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Warto dopłacać do wyższej wersji wyposażenia w Peugeot 208 (Allure pack) tylko po to by dokupic tempomat adaptacyjny?

#samochody
  • 43
  • Odpowiedz
@Jade jeśli zaczniesz jeździć autem z adaptacyjnym tempomatem, to juz nigdy nie będziesz chciał wrócic do innego.
Komfort i bezpieczeństwo niesamowite.
To prawie samochód autonomiczny.
Ustawiasz taki tempomat i tylko kierpwnicę trzymasz.
Zwalnia przyspiesza.
Tylko 1 uwaga.
Tempomat adaptacyjny bez automatycznej skrzyni biegów jest niewystarczający w miescie, bo i tak musisz zmieniać biegi.
Ale poza miastem juz jest ok.
Do tego urzymanie w pasie ruchu i praktycznie masz wyjebingo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@rraaddeekk: oczywiście chcę samochód z automatem bo mamy 3 dekadę XXI wieku i nie będę machał lewarkiem jak głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jade: ta automat, w dupach się wam poprzewracało od tych komputerów, wszystko za was elektronika zrobi. Ja tam wolę mieć kontrolę nad autem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam 308 wersję allure, i tak z przyzwyczajenia używam zwykłego tempomatu. Niby aktywny spoko, ale jakoś tak mniej bezpiecznie się czuje jadąc na nim.
  • Odpowiedz
@Jade jak z automatem to sie nawet nie zastanawiaj. Opcja podnosząca komfort jazdy na drugim miejscu po klimatyzacji.
Nie zagapisz sie i nie spowodujesz stluczki.
Moim zdaniem to powinno byc wyposazenie obowiazkowe, bo bardzo podnosi bezpieczenstwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@samot: ustawiasz sobie czułość. Wiadomo, że to nie auto autonomiczne i musisz normalnie uważać, ale mogą odpocząć Ci nogi :)
  • Odpowiedz
@blunch: to to wiem, jak jechałem autem to były 3 poziomy "odległości", ale dalej, przecież jakby się to wyłączyło, a ja nie myślałbym o tym żeby być gotowym na hamowanie, to bym się wbił komuś w tyłek :D
A jeżeli i tak muszę tak jak podczas jazdy być gotowym do hamowania, to nie widzę różnicy tutaj :D
  • Odpowiedz
@samot oczywiscie ze nie ufam do końca. Nie śpię jak kierowcy tesli tylko patrzę na drogę. To nie ma mnie zastąpic a jedynie wspomagać. Ale jak sie na chwilę zagapię na radio to działa za mnie. Zresztą co do snu to tez swietna sprawa. Kamera obserwuje moje powieki i jak zamkne na dluzej niż standarowe mrugniecie to piszczy i wibruje kierowca. To samo gdy na chwilę uscisk na kierownicy jest za słaby.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rraaddeekk: ten uścisk to akurat #!$%@?, jechałem ostatnio 300 km nową Mazdą po pustej autostradzie - trzymałem kierownicę jedną ręką i non stop mi to piszczało.
  • Odpowiedz
@blunch trzymanie kierownicy jedną ręką przy predkosciach autostradowych to skrajna nieodpowiedzialnosc.
Nie czytalem dokladnie instrukcji, ale przy mniejszych predkosciach w miescie pozwala trzymac jedną ręką.
Choociaz uwazam ze tym bardziej w gestym ruchu miejskim potrzeba szybkiej reakcji i watro miec 2 ręce na kierze.
  • Odpowiedz
@Jade: warto, to jedna z niewielu rzeczy za które bym dopłacił w aucie. Ten tempomat w mieście sprawdza się tak sobie, czasami mam wrażenie że nie wykrywa prawidłowo stojących samochodów ale na trasie jest zajebisty. Jak masz do tego asystent pasa ruchu to auto jest prawie autonomiczne przez chwilę. W korkach też bywa przydatny. Ja bym brał
  • Odpowiedz