Wpis z mikrobloga

pssst pewnie jestem slowpoke, bo tagu nie przeglądam by nie kusiło, ale niedawno widziałem fajny motyw by powiesić swoje modele (42056, 42083, 42115) – HUYL (Hang Up Your LEGO). I jako, że wymieniam meble i nie będzie miejsca na porsche i bugatti to pomyślałem "TO JEST TO!". Cena niestety dość wysoka – 105 €-115 €. Na 2 modele to prawie 1000 zł, a jeszcze będzie Sian i może się uda zawiesić model delorean. Cebulowe serduszko zabiło mocniej i jako, że lubię majsterkować to pooglądałem zbliżenia na filmach, pomierzyłem wymiary ze screenów i stwierdziłem, że spróbuję sam coś podobnego wykonać.
– drewniana ramka wykonana z kantówki 45x19 (tylko w leroy znalazłem taką) = 17 zł
– kątownik aluminiowy 16x11x1 (też tylko LM) = 8,19 zł
– klocki L, piny, ośki na 3 ramki z lekkim zapasem = 40 zł
– plexi glass 70x40 + oklejenie + wycięcie otworów = ~90 zł
– 4 wkręty 70 mm = 0,76 zł
Pierwszą ramkę robiłem 3 dni po pracy i kątowników z odzysku, a efekt był taki, że podczas wbijania kątowników ramka pękła. W sobotę poszedłem po nowe materiały i po paru godzinach miałem gotową ramkę.
Jestem już na finiszu, bo czekam na plexi, która będzie jutro. Jak zakończę projekt i pochwalę się efektem... No chyba, że nie wyjdzie to wpis usunę ;)
W komentarzu obecny efekt, który już mi się podoba.
#lego #diy i trochę #chwalesie
Soczi - pssst pewnie jestem slowpoke, bo tagu nie przeglądam by nie kusiło, ale nieda...

źródło: comment_16576127522OGQzaw3D84RiDlFVVQdRT.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WcurwionyKotek: racingbrick ;) właśnie u niego widziałem. Ramki są drogie, ale trochę roboty przy tym jest. Szczególnie żeby wymierzyć odpowiedni odległości. Mam nadzieję, że moje nie będą wyglądać najgorzej. Zdecydowałem się na folię matową i planuje dodać kiedyś podświetlenie ledami, bo ramka odstaje od ściany 19 mm, więc się aż o to prosi :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soczi: nie bedzie lepiej zrobić tego w pionie. I jakis filar zbudowac na nie. A same auta moglbyby stac na stelazu ktory by sie mogl ruszac i mozna je ustawic pod katem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylembordo: no i super :) jakie kątowniki, kantówki już wiesz. Wymiary grubość plexi 6mm, dziury w kątowniku na ośki 4,8mm są idealne, chociaż i tak używałem okrągłego pilnika, bo mi trochę dziury się przesunęły ;) Jak będziesz miał jakieś problemy lub nie wiedział jak wymierzyć i gdzie wiercić dziury to pisz ;)
A ja nadal czekam na plexi...