Wpis z mikrobloga

  • 316
Ciekawe jaki sztab ludzi pracuje nad "opieką" HIMARSami.
Szukanie celu, unikanie zagrożeń, szukanie miejsca oddania strzału i planowanie gdzie je następnie przemieścić. Podobno Pentagon ma na bierząco dane co do położenia tych "zabawek" na Ukrainie.
Ale to musi być potężna operacja logistyczna o.O
#wojna #ukraina #wojsko #militaria
fasttaker - Ciekawe jaki sztab ludzi pracuje nad "opieką" HIMARSami. 
Szukanie celu, ...

źródło: comment_1657445902J75mhpjpPDqXyjTWVR7BKK.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fasttaker: nie dziwię, się. Na pewno nie chcieliby by taki sprzęt trafił w ręce rosjan, z resztą raczej nie ma an to szans, bo strzelają w oddaleniu od frontu, choć składy w Melitopolu niby ostrzelali z samej linii frontu. Tylko ta linia to nie jest tak, że na całej jej długości są Rosjanie, więc znaleźli jakieś miejsce gdzie ich nie am i raczej bezpiecznie tam wjechali.
  • Odpowiedz
@fasttaker: To wszystko jest relatywnie autonomiczne. Musisz mieć w baterii (chyba 4 wyrzutnie) pojazd amunicyjny. Artyleria takiego zasięgu co do zasady sama z siebie jest ślepa - namiary na cele dostaje z dowództwa lub jednostek rozpoznania ale dojechać na miejsce i strzelić może już sama. Co innego serwis i eksploatacja, tutaj pewnie podobnie jak dobry serwis samochodowy czyli jakiś magazyn części i przeszkoleni technicy...
  • Odpowiedz
  • 19
@prze_galant:-D
Oglądałem filmiki z wystrzelujących HIMARSów i #!$%@? mnie motyw, jak prawdopodobnie dowódca otwiera klapkę w dachu i przez nią sprawdza czy dobrze jebło i czy trawa dookoła się nie zapaliła :-D
  • Odpowiedz
Wojna się nie skończyła a już wiem że obejrzę wszystkie filmy które powstaną. Azovstal, to co piszesz, same walki uliczne, za 10 lat trochę tego będzie
  • Odpowiedz