Wpis z mikrobloga

Planuje kupić samochód. Auto przeznaczone głównie do wycieczek po Polsce oraz za granicę głównie autostradami. Aktualnie jestem sam z partnerką, nie potrzebuje auta rodzinnego, ale z czasem nowy członek rodziny może się pojawić, a auto planuje kupić na okres minimum 3 lat. Ważna jest dla mnie długość bagażnika, ponieważ co roku jeździmy w góry na snowboard i muszą wejść do bagażnika (po rozłożeniu foteli pasażera). Trumna odpada. Myślę nad kombi lub sedanem, ewentualnie liftback'iem. Samochód na 90% z silnikiem wysokoprężnym. Budżet do 50 tyś zł (wolałbym jednak trochę mniej). Samochody, które wpadły mi w oko:
Sedan/Liftback:
- Kia Optima 1.7 CRDi
- Mazda 6 2.2 Skyactive
- Mazda 3 2.2 Skyactive
- Audi A4 B8 2.0 TDI
- Renault Megane 1.6 dCi (2016-2020)
- Skoda Octavia 2.0 TDI (2013-2016)
- Toyota Avensis 2.0D (po 2015 roku)
- Skoda Rapid 1.6TDI 115KM
- VW Passat B7 2.0TDI

Oraz starsze modele w dobrym stanie z rezerwą w budżecie do doinwestowania:
- Audi A4 B6 1.9TDI/1.8T/2.4
- Audi A4 B7 1.8T
- Alfa Romeo 1.9JTD

Kombi:
- Audi A4B8 2.0 TDI
- Mazda 6 2.2 SkyActive
- Peugeot 508 2.0 HDI
- Renault Laguna 2.0 dCi
- VW Passat B7 2.0TDI
- Toyota Avensis 2.0D (po 2015 roku)
- Renault Megane 1.6dCi (2016-2020)
- VW Golf 2.0 TDI (2013-2017)

Oraz ponownie starsze modele z rezerwą w budżecie do doinwestowania:
- Audi A4 B6 1.9TDI/1.8T/2.4
- Audi A4 B7 1.8T

Zapraszam do dyskusji w komentarzu

#motoryzacja #50k #samochody #kupieauto
  • 10
Pasek B7 w kombi to będzie super opcja. 2.0 TDi ma swoją moc a i nie jest specjalnie awaryjny. Bagażnik pojemny i powinien spokojnie sprostać Twoim wymaganiom.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karpos: ja mam audi a4 b6 i powiem Ci, że to nie zawodne auto choć już nie takie młode. Sporo znajomych kupiło forda mondeo, ale zaś benzynę.
Wracając do audi to bagażnik jest kpiną. Bo Avant to nie kombi i musisz o tym pamiętać. Z tego co pokazałeś to ja bym obstawiał Skodę Octavię i to z silnikiem 2.0 TDI, ale po 2015 roku bo zdaje się, że to już trwałe
@kupkesobieciagne: w citroenie nie przekonuje mnie wnętrze oraz przód samochodu. Wiem, że to bardzo udany samochód, wielu znajomych go poleca, ale nie trafia w mój gust, a auto musi mi się podobać, a nie tylko być praktyczne.
@Karpos: Z bardzo udanych samochodów masz jeszcze skodę superba 2, 2.0 tdi w kombi - ogromna ilość miejsca. Za 50 koła niedługo i trzecią generację dostaniesz, ta jest przy okazji bardzo ładna, Superb mk2 w środku jest według mnie mega spoko, z zewnątrz też, ale to już gust.