Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów. Kupiłem klimatyzator (FRAL SUPERCOOL FSC 14.2) z parametrami:

Moc chłodnicza: 4 kW
Pobór mocy (chłodzenie): 1530 W

Po zakupie zmierzyłem pobór mocy i wychodzi ok 1100W. Czy to może oznaczaż że jest uszkodzony? Oczywiście nie mam jak zmierzyć mocy chłodniczej, ale czy mam powody żeby podejrzewać, że też jest 25% niższa niż podana?

#klimatyzator #klimatyzacja #pompaciepla
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hcwdjk: moc pobierana z sieci mocno zależy od obciążenia cieplnego, a jeżeli urządzenie jest na inverterze to będzie zwalniać obroty sprężarki wraz ze zbliżaniem się temperatury nadmuchu do nastawy - robi tak, by po schłodzeniu pomieszczenia cały czas dmuchać lekkim chłodem, a nie czekać aż temperatura wzrośnie i wtedy dmuchnąć na 100%
@TOKSYDROM: Można go wystawić na balkon i tylko dać 1 albo 2 rury do środka. To jest super. Dmucha bardzo mocno, mam mieszkanie z antresolą i chłodne powietrze dociera na górę. Temperatura na wylocie 8-14 C, w zależności od temperatury na zewnątrz.

Chyba najlepsza opcja jeżeli nie chcesz montować prawilnego splita.
@hcwdjk: Dzięki za odpowiedź. Splita będę mógł zamontować ale dopiero w przyszłości. Myślałem nad tym Fralem jako opcja przejściowa. Z jednej strony wiem, że to lepsza opcja niż wiatrak a z drugiej wiem jakie są opinie o tego typu sprzętach. Mam opcję wywalenia na balkon i utworzenia obiegu zamkniętego chłodnego powietrza więc jakiejś dużej tragedii nie powinno być.