Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o #apple #macbook
Pracuję na kompie w środowisku Windows, przeglądarka, office, mail itp. Nic nadzwyczajnego max kilkanaście okien otwartych. Właśnie zawiodłem sie na dellu ktory kosztowal mnie 4.5k a jest do wyrzucenia po 2 latach. Zastanawiam sie nad jabłkiem, nie mam ochoty wypluć znowu 5k ale 3 czy 3.5 jest akceptowalne? Czy sa jakies macbooki z klawiaturą alfanumeryczna (zależy mi na tym) np roczne czy dwu w wyprzedaży bo nie chce używki. Sprzęt nie musi być top bo z tego co czytam i ogladam to na jablku po prostu wszystko działa a nie bede go katowac obróbka video czy programowaniem. Ktos pomoże? Jak sie dzielą Mac'ki? Od ktorego modelu to staroć bez aktualizacji a w co jeszcze warto wejść? Lub gdzie poczytać o calej zlozonej gamie produktów apple? #kiciochpyta #laptopy
  • 15
  • Odpowiedz
@mazsynojciec: używam od lat zarówno macbooka jak i wszelkiego rodzaju komputerów z windowsem. Na pewno iOS to najbardziej stabilny system jaki znam. Nawet 15letnie kompy chodzą tak samo jak w pierwszym dniu. Ale nie jestem już taki pewny co do jakości wykonania nowych lapków Apple. O ile procki „M” to petarda, to wykonanie już nie jest takie jak kiedyś czyli imho, przed 2016r. Mimo wszystko, jeśli nie masz zamiaru katować kompa
  • Odpowiedz
@mazsynojciec: Nie wiem jak używane, ale z nowych za 4.5-5k możesz dostać air 13 na m1, dziewczyna go kupiła ostatnio i do pracy typowo biurowej świetny, a i nawet jakieś simsy odpali. Nie wspominając już o wręcz miniaturowym rozmiarze, czasie pracy na baterii itp.
Jeśli chodzi o wsparcie możesz zawsze zobaczyć wsparcie poprzednich wersji systemu. Obecna to Big Sur i wspierała niektóre sprzęty nawet z 2013 roku. Kolejna to Ventura, zostanie
  • Odpowiedz
@mazsynojciec: Generalnie zgadzam się z @KLM13:. Weź sobie nowego macbooka air w tej nowej już budzie i będziesz zachwony przez najbliższe 10 lat. W robocie jestem zmuszony pracować na winowsie i dzień w dzień są z tym jakieś problemy. Mój stary macbook pro z 2016 intel i7 chodzi lepiej w photoshopie, lightroomie i biurowych pierdołach związanych z robotą niż topowe i7, które mam na windowsie. O m1 pro nawet nie
  • Odpowiedz
@mazsynojciec: Z tych co wrzciłeś, https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-apple-macbook-air-13-z1240002b-m1-8core-16gb-256ssd-int-13-gry-uskeyb ten.

rtv i media chyba mają najtaniej. Stacjonarnie nie wiem czy dostaniesz na miejscu bez wcześniejszej rezerwacji. Jeszcze przemyśl tę wersję nową macbooka air, który wyszedł teraz bo tu linkujesz starą budę od 2016 bo one zaraz powinny być w sprzedaży o ile już nie są przez stronę appla.
  • Odpowiedz