Wpis z mikrobloga

@Thorrand:

Noo, oglądam Historie Realną,

Współczuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż lepiej że Zychowicz wziął się za publicystykę. Pisanie książek pseudohistorycznych słabo mu wychodziło. Jakby ktoś miał wątpliwości jak Zychowicza orają zawodowi historycy to polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=7OeVqwDWbHY
Orka Leszka Żebrowskiego po Piotrze Zychowiczu i jego książce uderzającej w żołnierzy wyklętych.
W innych książkach jest tylko gorzej.

opinii na temat Jacka Bartosiaka. Widzowie też nie ;p

Bartosiak jest mega
@ToNieOn:

Czepiasz się :)

Wyznawcy Bartosiaka to śmieszna sekta i ułomna intelektualnie za to wierna swojemu guru. xD


No i wolałbym nie stać po drugiej stronie jako ślepy wyznawca Wolskiego. Moim zdaniem należy się hejcik za to, że nie odważył się pogadać z Bartosiakiem przed kamerami.

Teraz mała prowokacja z mojej strony, mająca na celu zbić argumenty Wolskiego o tym, że dzięki niemu miałby mieć Bartosiak jakąś większą widownie / więcej
A dwóch pozostałych odrzucam.


@Thorrand: Fajnie. xD Przecież kapitan Lisowski robi w swoim materiale miazgę z pana B. To nawet nie orka co pogrom. Przejechał po B. jak czołg po starej stodole. Jadąc klasykiem z Pulp-fiction: Zrobił mu z dupy jesień średniowiecza. xD Ten jeden materiał wystarczy żeby całkiem zdyskredytować armie nowego bzduru.

Raczej na moje laickie oko

@Thorrand:

Mając prawidłową ocenę swojej wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡
@ToNieOn:

Kolego – teraz będę niemiły, bo zdenerwowałeś mnie. Wrzucasz mi ten link i sugerujesz, że Zychowicz to debil i się nie zna:
https://www.youtube.com/watch?v=7OeVqwDWbHY

Tytuł jest zmanipulowany. Chyba nie muszę pisać dlaczego?

Obejrzałem całość i nie widziałem tej orki. Na początku faktycznie można było odnieść takie wrażenie, ale Zychowicz rzetelnie odniósł się do wszystkich zarzutów. Nie jestem historykiem, ani nie czytałem nawet tej książki – jednak nie sądzę, by jej autor
Obejrzałem całość i nie widziałem tej orki.


@Thorrand: Bo nie jesteś historykiem z wykształcenia. Dla historyków mających pojęcie o warsztacie pracy to jest zaoranie z bronowaniem. Po czymś takim Zych powinien popełnić rytualne bukkake albo inne origami. :D
Zresztą na filmie widać jak zmieszany jest pan Z.

A ton Twojej wypowiedzi

@Thorrand: Tak mam styl. Cóż zrobić. Ale mam też wady. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ToNieOn:

Słucham?

Ale co tam jest zaorane? Żebrowski: Pan w swojej książce napisał, że 2+2 = 5.
Zychowicz: Nie no, napisałem przecież, że 2+2 = 4. Ooo... o tutaj...
Głupek z wykopu: hahaha zaorane ;D
Ale co tam jest zaorane?


@Thorrand: Dobra, a co mi tam, wyjaśnię. Jest taki przedmiot w nauczaniu historii na poziomie akademickim który nazywa się Metodologia historii. I tam masz cały spory dział z osobnym egzaminem Nauki pomocnicze historii. Omawiany jest tam warsztat pracy historyka a w szczególności coś co nazywa się krytyka zewnętrzną i wewnętrzną źródeł oraz omawia się najważniejsze archiwa do historii najnowszej. Żebrowski udowodnił panu Z że na 1
@ToNieOn:

Ok, znowu tynkowanie ścian xD

Kolego, przecież Zychowicz odniósł się na tej konferencji do wszystkich, głównych zarzutów. Mówisz mi o metodologii liczenia – ale co mnie ona obchodzi, skoro Zychowicz mówi, że w książce ma napisany poprawny wynik?

O czym chcesz dyskutować? Napisałem Ci, że nie czytałem tej książki. Zakładam, że Ty również. To skąd mam mieć pewność, że twierdzenia Żebrowskiego są słuszne, skoro 2 minuty po ich wypowiedzeniu, Zychowicz