Wpis z mikrobloga

Pewnie nie wszyscy przeczytają, a i tak się pojawi jeszcze masa pytań w tym temacie, ale mimo wszystko napiszę. Może do kogoś do trafi, kto i tak chciał zapytać, albo się po prostu dowie.

Dostępne we wszystkich planach:

Dzisiaj na PlayStation zawitał nowy PS+. Gry, które w nim są trzeba podzielić na kilka kategorii:
1) Gry co miesiąc, które przypisujemy do konta - czyli to samo co było w PS+ zawsze, dostępne w KAŻDYM PLANIE nowego PS+. Te gry mamy przypisane do konta tak długo jak długo opłacamy PS+. Dodajemy grę do konta i mamy ją na stałe.

2) PS+ Collection - kolekcja około 20 gier, większość to duże gry znane z PS4 - dostępne tylko na PS5 w KAŻDYM PLANIE nowego PS+. Te gry mamy przypisane do konta tak długo jak długo opłacamy PS+. Dodajemy grę do konta i mamy ją na stałe.

Dostępne w planach extra/premium:

3) Katalog gier PS4/PS5 - zbiór gier, które wyszły na PS4 i PS5 - to jest katalog gier dostępnych do ogrania. Większość gier w tym katalogu jest na stałe (zapewne ponad 95%), ale nie wszystkie. Tych gier NIE przypisujemy do konta, możemy je ogrywać tylko wtedy, jeśli są dostępne w abonamencie. Przykład gry: RDR2. Dostępne przez 3 miesiące. Po tym czasie gra nie będzie dostępna w abonamencie. Ten katalog gier jest dostępny w planie EXTRA/PREMIUM.

Dostępne tylko w planie premium:

4) Katalogów klasyków PS1-3 - w skład tego katalogu wchodzą gry, które oryginalnie pojawiły się na PS1-3, niektóre są w wersjach PS4 jeśli posiadają remastery (np. Bioshocki czy Metro). Tych gier NIE przypisujemy do konta, możemy je ogrywać tylko wtedy, jeśli są dostępne w abonamencie. Ten katalog gier jest dostępny tylko w planie PREMIUM.

Mam nadzieję, że pomogłem.
#ps5 #ps4 #psplus
  • 17
@utede: w jakim sensie powalają? Imho całkiem niezłe ceny. Tak naprawdę to PS+ kosztował 240 zł, PS Now kosztowało 240 zł, tutaj zebrali jedno i drugie, dorzucili lepszy katalog, wyszło im 480 zł, dość uczciwie chyba.

Tak, z Peppera już dawno temu zniknąłem.
@Cinkito: Kupowalem roczna subskrypcje w promo za 160-180 wiec teraz najwyższy pakiet wyglada mocno drogo. A ze sam się łapie ze gram w konkretne, czasem wyszukane gry a i czasu coraz mniej to chyba pozostanę przy używkach.
@utede: też zrozumiałe. Jak obecnie masz PS+ to zawsze możesz zrobić upgrade do Extra i zobaczyć czy w ogóle z tego korzystasz. Nie powinno to aż tak dużo kosztować jeśli masz np. mniej niż rok do końca suba.
Czyli mamy gry, ale zrezygnujemy z subskrypcji i ich nie mamy KEK zawsze mnie to bawiło xD


@Mega_Smieszek: a jakby to inaczej miało działać? Gry masz w ramach subskrypcji, nie opłacasz to nie masz. To trochę tak jakbyś narzekał, że przestałeś opłacać Netflixa i nie możesz seriali oglądać. U konkurencji GWG działa tak samo zresztą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: Chodzi mi bardziej o płyty > cyfrówki. Wiem. Wygodniej. Klikasz i pykasz. Nic nie szumi.

Po prostu nie wyobrażam sobie, że chciałbym sobie wrócić do jakiegoś tytułu i musiałbym wykupywać jakieś gówno, żeby w niego pograć. A tu pyk ściągam z półeczki i bzikam. Sprawa też jest połowicznie lepsza jeśli wykupimy coś w psstore. Połowicznie, bo czuję że za 10 lat będą z tym problemy xD
Chodzi mi bardziej o płyty > cyfrówki. Wiem. Wygodniej. Klikasz i pykasz. Nic nie szumi.

Po prostu nie wyobrażam sobie, że chciałbym sobie wrócić do jakiegoś tytułu i musiałbym wykupywać jakieś gówno, żeby w niego pograć. A tu pyk ściągam z półeczki i bzikam. Sprawa też jest połowicznie lepsza jeśli wykupimy coś w psstore. Połowicznie, bo czuję że za 10 lat będą z tym problemy xD


@Mega_Smieszek: też się nie oszukujmy,
@Mega_Smieszek przeciez ps+ / gamepass / ubisobt+ to jedne zlepszych rzeczy jakie wyszly dla gracza , placisz miesiecznie powiedzmy 55 pln i grasz kiedy chcesz ` gry na ktore musial bys wywalic powiedzmy po 150 pln , masz ich w katalogu kilkadziesiąt, az nie cche mi sie wierzyc ze racasz do sredniakow co jakis czas ? Jezeli ograles gre i Ci sie tak spodobala to ja sobie kupujesz i masz na zawsze
@Cinkito: oczywiście żadnych zmian dla graczy, jak masz 2-3 graczy w domu to musisz wywalić połowę kosztu konsoli aby każdy mógł zagrać i zrobić sobie backup savea. To chyba ostatnie podrygi sony, kiepska odpowiedź na gamepassa.