Wpis z mikrobloga

Pytanko.Zasypiając w rozgrzanym samochodzie można dostać śmiertelnego udaru.Tylko pytanko.Jeżeli ktoś sobie zaśnie wieczorkiem kiedy jest chłodno,to czy z rana jak się zrobi 60 stopni w samochodzie to organizm czując gorąc sam się wybudzi czy nie? Jak to jest? Nie rozumiem jak można w ten sposób umrzeć.Przecież obudzisz się pod wpływem gorąca,czyż nie?
#ratownictwo
  • 9
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: jeśli jesteś zdrowy to się obudzisz, temperatura nie rośnie gwałtownie więc żaden udar ci nie grozi w takim scenariuszu

Nie rozumiem jak można w ten sposób umrzeć


każdy człowiek ma inny zakres termoregulacji i dużo zależy od innych czynników takich jak dostęp do wody, przepływ powietrza czy stan fizyczny (tzn. czy tylko siedzisz, czy np. gdzieś się przemieszczasz), z grubsza przyjmuje się że jak temperatura zacznie rosnąć powyżej 37
  • Odpowiedz
@Pangia: ale obudzę się z gorąca? Czytam o przypadku,że ktoś zasnął w rozgrzanym samochodzie i zmarł.Skoro nie wybudził się sam pod wpływem gorąca to powód śmierci był chyba inny a gorąco tylko dokończyło sprawę.
  • Odpowiedz
ale obudzę się z gorąca?


@pracze-odrzenskie: ile razy spałem pod namiotem i rano wschodziło słońce, które nagrzewało namiot, to zawsze się z tej wysokiej temperatury budziłem i nie mogłem ponownie zasnąć. Tak, normalny, zdrowy człowiek się obudzi od wysokiej temperatury. Od niskiej zresztą też.
  • Odpowiedz
jak jesteś mocno nie wyspany i zmęczony to możesz przespać dużo rzeczy


@ciasteczkowy_otwur: jak jesteś pod wpływem alkoholu albo narkotyków, to tym bardziej. Oczywiście masz rację, ale ja pisałem o "normalnej" sytuacji.
  • Odpowiedz