Wpis z mikrobloga

#mobilevikings #play #telefony #smartfon
Cześć. Mam problem z wyszukaniem sieci komórkowej Play (każdy z telefonów ma kartę od Mobile Vikings.
Żeby wszystko było jaśniejsze nazwę telefony i karty A B C:
A = Telefon Xiaomi Redmi 5
B = Telefon Xiaomi Mi 8 Lite
C = Telefon Xiaomi Redmi 7a
a więc tak, w telefonie B podczas wyszukiwania sieci komórkowych mam takie pozycje jak orange, play, plus (zakazane), tmobile (zakazane), w telefonie C i A nie wyszukuje mi Play, natomiast gdy przełożę kartę z telefonu B do telefonu A to play jest już wyszukiwany więc opcja uszkodzonego telefonu nie wchodzi w grę. karta może mieć coś do rzeczy? zamówiłem już duplikat karty więc okaże się to za kilka dni ale chciałbym się coś doinformować jeśli ktoś by coś wiedział.
problem wygląda tak, że w miejscu zamieszkania okropnie przerywa podczas połączeń, po kilku próbach połączeń zdarza się tak, że uda się porozmawiać ale mimo to kilkukrotnie przerywa rozmówcę. czassami jeszcze przed pierwszym sygnałem pojawiają się jakieś dziwne dźwięki, jak tylko wyjadę z miejsca zamieszkania (np 10km) to problem znika.
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kiciket @Olsea ale tu nie ma problemu z zasięgiem, cały czas wszystkie kreski. problem ten pojawił się miesiąc temu, wcześniej przez ponad rok mojej kariery w mobile vikings wszystko było cacy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tomek_Tcz: no ale sami pracownicy z MV mówią, żeby przełączyć się na Play więc cos na rzeczy musi być
z drugiej strony dziwi mnie ze VoLTE czy wifi calling nic nie poprawia
  • Odpowiedz
@RobiS: Zmień sobie sieć na Orange/T-Mobile, ja polecam Orange bo mam na głównym numerze i nie słuchaj wypokowego kościółka mobile vikings i innych sieci wydmuszek na badziewnej infrastrukturze Play bo to co opisujesz to właśnie typowy problem plejowy. Wiem bo sam mam karty Play, WM, Fakt Mobile, Orange jako główną i testowałem też T-Mobile a rodzice mają Plusa. Wszystkie wypadają lepiej niż badziewie z Play i sieci na nim działających. Play
  • Odpowiedz